banner423

"Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmi astsubay emeklilerini duygulandırdı

EDİRNE (AA) - Edirne'de Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) üyeleri, Trabzon'un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de teröristlerle kahraman Mehmetçiğin girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in öyküsünü anlatan "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmini izledi.

TEMAD Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş, filmin ardından yaptığı açıklamada, ömrünü vatanın birlik ve beraberliği için mücadele ederek harcamış bir camianın mensupları olarak, konusu şehitler ve kahramanlar olan bu tip yapımları önemsediklerini belirtti.

Bu filmin, millet olarak uydurulmuş ve sahte kahramanların beyaz perdeye aktarılmasına ihtiyaç olmadığını gösterdiğini ifade eden Bildiş, şöyle devam etti:

"Bu film kendi içimizden çıkan kahramanların ve bunların kahramanlıklarının beyaz perdede yeteri kadar yer tutacağını gösteriyor. Yapımcılardan da bu tip kendi değerlerimize önem verip bunları ön palda tutmalarını bekliyoruz. Şundan mutluyuz ki salgın sürecinden önce daha kalabalık şekilde izlediğimiz Kore gazisi astsubayımızın yer aldığı Ayla filminde ve bu film gibi gerçek asker karakterinin olması, gerektiği gibi ekranlara yansıtılmasını görmekten de mutluluk duyuyoruz. Bizler emekli astsubay camiası olarak kahraman gazilerimizi, şehitlerimizi ve gerçek asker duruşunu sergileyen bu tip milli yapımların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Şehit Eren Bülbül ve Şehit Astsubay Ferhat Gedik başta olmak üzere bu topraklar için canını hiçe sayarak şehit olan tüm askerlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum."

Emekli astsubay eşi Sema Özgün da hayatın gerçeklerini anlatan filmi izlerken çok duygulandığı belirtti.

Gözyaşlarının her şeyi ifade ettiğini vurgulayan Özgün, "Film çok güzeldi emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu topraklar için şehit olmuş ve canını vermiş tüm askerlerimizin ruhları şad olsun diyorum." dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326