Kırklareli'nden kısa kısa

Kırklareli'nden kısa kısa

KIRKLARELİ (AA) - Babaeski ilçesinde "Tarla Günü" etkinliği düzenlendi.

Babaeski Tarım ve Orman Müdürlüğünce Hazinedar köyünde düzenlenen etkinlikte, Edirne Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün geliştirdiği yerli Kırklar, Kahraman, Küçükyayla ve Halkalı yulaf çeşitlerinin hasadı gerçekleştirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, yaptığı konuşmada, yerli ürün çeşitlerini önemsediklerini söyledi.

Yerli ürünlerin bölgeye uyumluluğunun daha fazla olduğunu anlatan Aksoy, üründeki kalite ile veriminde yüksek olduğunu kaydetti.

- İki kulüp arasında protokol imzalandı

Lüleburgaz ilçesinde faaliyet gösteren Bestburgaz Spor Kulübü ve Onur Spor Kulübü arasında yardımlaşma ve işbirliği protokolü imzalandı.

Bestburgaz Spor Kulübü Başkanı Enis Balkan ve Onur Spor Başkanı Yavuz Avcı tarafından imzalanan protokol ile spor kulüplerinin basketbol şubelerinin aktif hale getirilmesi ve liglere katılımı konusunda desteklenerek, sporcuların maç tecrübesi kazanmaları hedefleniyor.

Balkan, yaptığı konuşmada, imzalanan protokol ile profesyonel liglerde mücadele etmeyi istediklerini söyledi.

- Atletler ödüllendirildi

Edirne'de düzenlenen Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu'nda dereceye giren Lüleburgazlı atletler ödüllendirildi.

Yarı maratonda dereceye giren Ümit Er ve Lüleburgaz 2 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli doktor Reyhan Demirel'i kabul eden Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, başarılı sporculara teşekkür belgesi verdi.

Ziyarette İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit, İlçe Sağlık Müdürü Önder Porsuk ve 2 No'lu Aile Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Bülent Önder de yer aldı.

Kaymakam Yüce, atletleri başarılarından dolayı tebrik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326