Kronik rahatsızlıkları nedeniyle vefat eden BUÜ akademisyeni son yolcuğuna uğurlandı

Kronik rahatsızlıkları nedeniyle vefat eden BUÜ akademisyeni son yolcuğuna uğurlandı

BURSA (AA) - Kronik rahatsızlıkları nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü akademisyenlerinden Prof. Dr. Cenk Özmutlu (50), son yolculuğuna fakülte önünde düzenlenen törenle uğurlandı.

BUÜ'den yapılan açıklamaya göre, BUÜ Mühendislik Fakültesi'nde uzun yıllardır görev yapan ve ULUTEK Teknopark'ta ofis açan ilk akademisyenlerden olan Prof. Dr. Cenk Özmutlu, sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti.

Özmutlu için BUÜ Mühendislik Fakültesi önünde düzenlenen törene katılan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Saim Kılavuz, ölümün her zaman için erken telakki edildiğine işaret etti.

Özmutlu'nun vefatı için de bu erken ölüm tabirinin kullanılabileceğini vurgulayan Kılavuz, "En verimli çağında, öğrencilerine, üniversitesine, şehrine ve ülkesine hizmet edeceği daha nice yıllar varken, maalesef bir kalp krizi sonucu kendisini Cenab-ı Hakk'ın rahmetine, sevgisine ve inşallah cennetine uğurluyoruz. Çok çalışkan bir arkadaşımızdı. Malumunuz üniversitelerin sanayiyle, toplumla ilişkilerinden teknokentlerin önemli bir yeri var. Eşi Seda hocamız ile ULUTEK Teknopark'ta firma açarak, elde ettiği birikimi toplumla paylaşma gibi bir ideali gerçekleştiriyordu. Elbette ölüm bir takdir-i ilahidir. Hepimiz doğuyoruz, büyüyoruz, kemale eriyoruz ve sonrasına ölüme hazırlık yapıyoruz. Ancak hazır olmadığımız bir dönemde, çok genç yaşta da bazen maalesef ölüm gelebiliyor. Başta Seda hocamız olmak üzere, ailesine, çocuklarına ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum. Hakkımız varsa helal ediyorum, sizler de helal ediniz. Mekanı cennet olsun." diye konuştu.

Özmutlu'yu tanıyan akademisyenler, dostları ve öğrencileri de kısa birer konuşma gerçekleştirdi. Özmutlu'nun cenazesi, törenin ardından Fatih Sultan Mehmet Camii'nde kılınan namazı müteakip defnedildi.

Törene, rektör yardımcıları Prof. Dr. Adem Doğangün ve Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, eski rektörlerden Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran, fakülte dekanları, akademisyenler, üniversite personeli, ailesi ve yakınları katıldı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326