Tekirdağ'dan kısa kısa

Tekirdağ'dan kısa kısa

TEKİRDAĞ (AA) - Çorlu Belediyesi yol ve asfalt çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanvekili Mert Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Fen İşleri Müdürlüğü yol ve kaldırım ekiplerinin bölgede yürütülen altyapı çalışmalarının ardından Hıdırağa Mahallesi Sait Güngör Sokak ve Karaca Ahmet Tekke Sokak'ta birinci kısım çalışmalarını tamamladığını söyledi.

Kendisinin de bu bölgelerde sık sık incelemelerde bulunduğunu belirten başkanvekili Yılmaz, birinci kısım çalışmaları tamamlamasının ardından ikinci kısım çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Ekiplerin çalışmalar kapsamında yollarda 5 bin 100 ton yol dolgu malzemesi, bin 250 ton da asfalt serimi gerçekleştirdiğini ifade eden Yılmaz, ''Yol ve asfalt serim çalışmalarımız devam ediyor. İlçe genelinde ihtiyaç duyulan bölgelerde bu uygulamalar devam edecek'' dedi.

- Ergene Belediyesi Step Aerobik kursu açıyor

Ergene Belediyesi tarafından Kültür Merkezi'nde açılan step aerobik kursu, gelen talepler üzerine Velimeşe Mahallesi'nde de açıyor.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, konuyla ilgili açıklamasında, birçok branşta Ergene halkına ücretsiz bir şekilde kurslar açtıklarını ve bu kurslara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Hafta içinde Ergene Belediyesi Kültür Merkezi'nde bayanlar için verilen step aerobik kursunun, Velimeşe Mahallesi'nde bulunan bayanlardan gelen yoğun istek üzerine orada da açtıklarını ifade eden Başkan Yüksel, sportif faaliyetlere büyük önem verdiklerini ifade etti.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326