banner389

İzmir'de Türk- Yunan dostluk ve barış mesajı

İzmir'de Türk- Yunan dostluk ve barış mesajı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği, 15 Balkanlılar Halk Dansları ve Kültür Festivali'ne, 'Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu' daveti ile katılan Yunanistan temsilcisi Girit Kandiya, dans gösterisi gerçekleştirdi.İZMİR(İGFA)- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de katıldığı festivalde dans gösterisi yapan Christoforos Brintakis yönetimindeki, dans ekibi ‘Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu’ Genel Başkanı Zafer Yusuf Güzelkasap'ın, Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Despoina Balkiza'nın özel daveti ile Başkonsolosluğa gerçekleştirdikleri ziyarette dostluk ve barış mesajı verdi.

Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Despoina Balkiza, ""Özellikle Türkiye ve Yunanistan arasında olmak üzere , bölge barışına da katkı sağlayacak bu gibi çalışmalardan büyük Memnuniyet duyuyoruz. Devamı ve benzer yeni  projelerde de 'Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu' ile işbirliğiiçinde olup destekleyeceğiz" dedi.

Görüşmede  karşılıklı dostluk ve barış mesajlarının verildiği bu anlamlı ziyaretin anısına Genel Başkan Zafer Yusuf Güzelkasap Başkonsolos Despoina Balkiza'ya plaket verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326