banner385

İzmit’te öğrenci yurdu projesine TÜGVA engeli

Ekim ayı meclis toplantısını saat 15.00’de Belsa Plaza’da gerçekleştiren İzmit Belediyesi, 27 gündem maddesini tartıştı. Toplantı İzmit Belediye Başkan Vekili Necat Çakır yönetimde gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda önceki dönem tarafından TÜGVA’ya tahsis edilen binanın, barınamayan öğrenciler için yurt yapılması amacıyla ilgili binaya dair protokolünün iptali konusunu görüşülmek istenince madde AKP’li ve MHP’li üyeler tarafından reddedildi.

İzmit’te öğrenci yurdu projesine TÜGVA engeli

İZMİT(İGFA)- Toplantıda 2022 yılı tahmini bütçesi 410 milyon olarak gündemdeyken, TÜGVA’ya tahsis edilen yurdun protokolünün iptali Cumhur İttifakı’nın ret oylarıyla komisyona havale edilmedi.  2022 yılı bütçesi ise komisyona havale edildi.  

Yurtlarla ilgili konuşan CHP’li meclis üyesi Devrim Bal, “Burada bir vakfa tahsis söz konusu. Geçmiş dönemde muhalefet şerhiyle yapılmış bu protokol. O yurtta mevcutta kalan arkadaşlar çıkarılmayacak kesinlikle. Amacımız bu yurdun imkânlarını daha da genişleterek vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır. Biz tahsis söz konusu olduğu için itiraz ediyoruz. Türkiye’de öğrenci olmak gerçekten çok zor. Üniversiteyi kazanan öğrenciler yurt bulamıyorlar” 

Gündem maddesiyle ilgili konuşan CHP Meclis Üyesi Ünal Özmural, “Gölkay’ın olduğu gölet Devlet Su İşleri’ne bağlı. Güneş Enerjisi Santrali kurma noktasında Devlet Su İşleri’ne başvuruda bulunduk. Teknik herhangi bir sorun olmadığı bildirildi. O yüzden meclis kararıyla yetki istiyoruz. Bize ücretsiz olarak bu sistem kurulacak.  Yapmış olduğumuz çalışma o yönde” dedi
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326