Kayseri Talas'ta Mevlana'ya yeni park

Kayseri Talas'ta Mevlana'ya yeni park

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri’nin en büyük, Türkiye’nin 7. büyük mahallesi olan Mevlana’ya bir park daha kazandırıyor.Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Talas Belediyesi Başkanı Mustafa Yalçın, Talas Gençlik Merkezi yanında yapımı tamamlanma aşamasına gelen parkta incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmalarda gelinen son durumla ilgili bilgiler alan Başkan Yalçın, 15 bin metrekare büyüklüğündeki parkın yeşil alandan yürüyüş yoluna, spor aletlerinden çocuklar için özel oyun gruplarına kadar özel olarak hazırlandığını söyledi.

8 bin metrekaresi yeşil alan olan parka çeşitli cinslerden 700 ağaç ve bitki dikildiğini belirten Başkan Yalçın, aynı zamanda 650 metre uzunluğundaki yürüyüş yolunun vatandaşların rahatça gezip dolaşmasına imkan sağlayacağını kaydetti.

ÇOCUKLARA ÖZEL ALAN

Başkan Yalçın, parkta çocukların da unutulmadığını anlatarak 225 metrekarelik alanın yeni nesil salıncak ve kaydırakların yer aldığı oyun gruplarıyla donatıldığını sözlerine ekledi.

Çocuk oyun gruplarının hizmet vermeye başladığı park, çimlerin yeşermeye başlamasıyla birlikte vatandaşların kullanımına açılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner667

banner612

banner327

banner666

banner613

banner516