banner385

"Marmara denizi koruma altına alınmalı"

"Marmara denizi koruma altına alınmalı"

 (İGFA) - Marmara Denizi'nin çok büyük baskılar altında olduğunu belirten Prof. Dr. Barış Salihoğlu, özellikle kirlilik baskısının sınır yüzeye iyice yaklaştığını öne sürdü. Sosyal medya hesabı üzerinden Marmara Denizi'nde İstanbul'un güneyindeki çalışmalara ilişkin paylaşımda bulunan Prof. Dr. Barış Salihoğlu, "Ekosistem üzerindeki tüm baskılar bir an önce durdurulmalı, Marmara Denizi koruma altına alınmalı" çağrısında bulundu.

ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü ise söz konusu çalışmaya ilişkin paylaşımda, "Çalışmayı 1220 metre derinliğinde 45-C istasyonu istasyonu ile tamamlıyoruz. Sadece 22 metreden sonra az oksijenli-hipoksik bir ekosistem artık burası. Hidrojen sülfür henüz yok. Karasal N, P girdileri azaltım tedbirlerinin sabırla uygulanması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 
Marmara Denizi çok büyük baskılar altında, özellikle kirlilik baskısı ile hipoksik sınır yüzeye iyice yaklaştı. Ekosistem üzerindeki tüm baskılar bir an önce durdurulmalı, Marmara Denizi koruma altına alınmalı. #MarmaraHepimizin https://t.co/YcKR2Gcos5— Baris Salihoglu (@SalihogluBaris) September 20, 2021

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326