Gündoğdu'dan Kandıra'da mezbaha incelemesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Büyükşehir tarafından Kandıra’da yapımı devam eden projeleri yerinde inceledi

Gündoğdu'dan  Kandıra'da mezbaha incelemesi

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Kandıra’da yapımı devam eden ve planlanan projeleri yerinde inceledi. Genel Sekreter Gündoğdu’ya Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık ve Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan eşlik etti. Genel Sekreter Gündoğdu ile beraberindekiler, yapımı devam eden mezbaha binası ve tarımsal faaliyetler için yapılması planlanan depo alanında incelemelerde bulundu.

Genel Sekreter Gündoğdu, yem bitkisi, tohum ve gübre gibi tarımsal faaliyet ürünleri ile bölgede fındık üreticilerinin ürünlerinin depolanması için kullanılması planlanan alanda incelemelerde bulundu. Genel Sekreter Gündoğdu, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nca planlanan depolama alanıyla ilgili bilgi aldı. Yaklaşık 12 bin dönüm arazide bin 500 metrekare kapalı alanda yapılacak depo, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) fındık depolama sorununu ortadan kaldırmış olacak. Depolama alanının tamamlanmasıyla birlikte, Kandıra’da yıllık 15 bin ton fındık üreten 6 bin 500 fındık üreticisi, ürünlerini gerçek değerinde satabilecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326