banner577

Gökmen Çiçek Kayseri Valisi oldu

Valiler Kararnamesi dün gece yayımlandı. 9 valinin görevinden alınıp merkeze çekildiği kararnamede toplam 20 ilin valisi de değişti. Daha Önce Afyon valisi olarak görev yapan Gökmen Çiçek Kayseri Valisi oldu.

Gökmen Çiçek Kayseri Valisi oldu

Gebze doğumlu olan Gökmen Çiçek, iki yıl önce Personel Genel Müdürü iken Afyonkarahisar Valiliğine atanmıştı. Çiçek iki yıl sonra Kayseri Valiliğine atandı.

GÖKMEN ÇİÇEK KİMDİR?

1978 yılında Gebze’de doğdu.İlk, orta ve lise eğitimini Gebze’de tamamladı.2001 yılında Uludağ Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.2004 Yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak kaymakamlık mesleğine başladı.Trabzon-Düzköy, İzmir-Beydağ Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

2005-2006 yılları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim amaçlı gönderildiği, İngiltere Sheffield Üniversitesinde dil eğitimi ve İngiltere idari sistemi üzerine çalışmalarda bulunan Çiçek, yüksek lisans eğitimini ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalında tamamladı.

2007-2014 yılları arasında Sivas-Akıncılar, Erzincan-Kemah ve Rize-Güneysu’da kaymakam olarak görev yaptı.2014-2020 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde şube müdürü, Personel Genel Müdürlüğünün çeşitli kademelerinde şube müdürü, ardından daire başkanı, genel müdür yardımcısı ve genel müdür oldu.

Haziran 2020 tarihinde Afyonkarahisar Valiliğine atanmıştı.12 Mayıs 2022 tarihinde ise Kayseri’nin yeni valisi oldu.Evli ve 2 çocuk babası olan Çiçek, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner327

banner515

banner326