Kocaeli’de İlimtepe ulaşımı rahatlatacak

Kocaeli'de İlimtepe’ye ulaşımı kolaylaştıracak otoyol geçiş köprüsü yapımı sürüyor. KOCAELİ (İGFA) - Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Körfez İlçesi Yeni Yalı Mahallesi’nden başlayarak İlimtepe Mahallesi’ne giden 5,2 kilometrelik yolun 1.

Kocaeli’de İlimtepe ulaşımı rahatlatacak

Kocaeli'de İlimtepe’ye ulaşımı kolaylaştıracak otoyol geçiş köprüsü yapımı sürüyor.

KOCAELİ (İGFA) - Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Körfez İlçesi Yeni Yalı Mahallesi’nden başlayarak İlimtepe Mahallesi’ne giden 5,2 kilometrelik yolun 1. etap çalışmaları devam ediyor. Otoyol geçiş köprüsünün 4 temel betonu ile 2 perde ayağı döküldü. 2 ayağında kolonlarının betonları döküldü. Dere ıslah çalışmaları kapsamında Mevlana Kavşağı’na kadar olan kısımda açık kanal çalışmaları tamamlanırken kapalı kesitte çalışmalara başlandı.

90 ADET TEMEL KAZIĞI ÇAKILDI

Otoyol geçiş köprüsü temel kazıklarının çakıldığı proje kapsamında, bin 120 metre duble yol, içme suyu, atık su ve yağmur suyu hatları, dere ıslah çalışmaları tretuvar ve parke yapımı çalışmaları yapılacak. 90 adet kazık çakılan viyadüğün birinci etap çalışmaları kapsamında, yolun güneyden kuzeye doğru geçebilmesi için 128,7 metre açıklığa sahip bir adet geçiş köprüsü yapılacak.

Çalışmalar kapsamında, Çamlıtepe Mahallesi’ne bağlantı için 128,7 metre açıklıklı otoyol geçiş köprüsü yapılacak.  Anadolu Döküm Kavşağı’ndan başlayan yol, TEM üzerinden otoyol geçiş köprüsü ile geçilerek Yunus Emre Caddesi’ne bağlanacak. D-100 Karayolu ile İlimtepe Konutları arasında kuzey-güney yönlü bağlantı sağlayacak dört şeritli yolun sonraki etaplarının da tamamlanmasıyla Kuzey Marmara Otoyolunun Sevindikli çıkışının D-100 Karayolu ile olan bağlantılarının sağlanması amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326