Körfez'den Sülfürik Asit Tesisi'ne olumsuz görüş

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde kurulması planlanan Sülfürik Asit Tesisi ile ilgili konuşan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Bizim görüşümüz olumsuz” dedi.

Körfez'den Sülfürik Asit Tesisi'ne olumsuz görüş

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde kurulması planlanan Sülfürik Asit Üretim Tesisi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt,  tesis ile ilgili; bazı meclis üyelerinin hem basını hem de kamuoyunu yanlış bilgilendirerek adeta itibar suikastı yapmaya çalıştığını belirtti.  Başkan Söğüt, ÇED sürecinin tek karar vericisinin Körfez Belediyesi olmadığını belirterek, Çevre Bakanlığı, DSİ, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz gibi diğer kurumların da olduğunu söyledi.

ONAY VERİLMEDİ

Başkan Söğüt; kamuoyunda Körfez Belediyesi onay verdi, yapılacak gibi bir algı oluşturmak istendiğini de söyledi. Kendi sorumlulukları kapsamında raporu değerlendirdiklerini kaydeden Söğüt, "Net bir şekilde ifade edeyim. Bizim görüşümüz olumsuz. Böyle bir tesisin yapılması ile alakalı Körfez Belediyesi olarak uygun görüş vermedik” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33