banner577

Melihat Gülses, Üsküdarlı müzikseverlerle buluştu

- Valide Sultan Gemisi'nde gerçekleştirilen "Boğaziçi Mehtapları" konserinde sahneye çıkan sanatçı, "Boğaziçi Şen Gönüller Yatağı", "Canımın Ta İçisin Sen" ve "Naz Gülü" gibi sevilen şarkıları seslendirdi

Melihat Gülses, Üsküdarlı müzikseverlerle buluştu

İSTANBUL (AA) - Sanatçı Melihat Gülses, "Boğaziçi Mehtapları" konserinde sevilen şarkıları boğaz manzarası eşliğinde söyledi.

Üsküdar Belediyesinin ev sahipliğinde Valide Sultan Gemisi'nde gerçekleştirilen etkinlikte sahne alan sanatçı nostaljik müzik şöleni sundu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, konser öncesinde yaptığı konuşmada, Valide Sultan Gemisi'ni yaparken amaçlarının sadece vatandaşları boğazda gezdirmek değil, aynı zamanda yüzen bir kültür ve sanat merkezini hizmete sunmak olduğunu söyledi.

Çok özel bir programı Üsküdarlıların beğenisine sunduklarını ve Abdülhak Şinasi Hisar'ın da eserinde "Boğaziçi Mehtapları"ndan bahsettiğini aktaran Türkmen, "Boğaziçi mehtapları aslında bizim kadim bir geleneğimiz. Osmanlı'nın son dönemlerinde cumhuriyetin ilk yıllarında boğazda tam da burada mehtaba çıkarlarmış. Boğaziçi mehtapları yine o dönemin ustaları, sanatçıları, sanatkarları boğaza yakın yerleşim alanındaki sakinleri özellikle yazın sonuna doğru ve güz başlangıcında işte tam da bu mevsimde o zamanki kayıklarla, teknelerle Boğaziçi mehtapları dediğimiz bir meşk gecesi yaparlarmış." ifadesini kullandı.

Sanatçı Melihat Gülses ise muhteşem bir gecede Üsküdarlılarla buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Boğazın bu güzel seyahatinde musikimizin çok güzel eserlerini hep birlikte seslendirdik." dedi.

Üsküdarlı müzikseverlerin ilgiyle dinlediği ve sanatçıya eşlik ettiği konserde "Dün Kahkahalar Yükseliyordu Evinizden", "Mazi Kalbimde Bir Yaradır", "Bir Demet Yasemen", "Aşkın Bahardı", "Boğaziçi Şen Gönüller Yatağı", "Canımın Ta İçisin Sen", "Ben Aşkı İlk Defa Sende Tanıdım" ve "Naz Gülü"nün de arasında bulunduğu sevilen eserler seslendirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner327

banner515

banner326