Nilüfer projeleriyle örnek oluyor

BURSA (İGFA) - Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Görükle Akşemsettin İlkokulu ve Erasmus KA229 Projesi ortaklarını ağırladı. Lıttle Frıends Of Nature (Doğanın küçük dostları) projesini yürüten heyet, çalışmaları ve hedeflerini tanıttı.

Nilüfer projeleriyle örnek oluyor

(İGFA) - Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Görükle Akşemsettin İlkokulu ve Erasmus KA229 Projesi ortaklarını ağırladı. Lıttle Frıends Of Nature (Doğanın küçük dostları) projesini yürüten heyet, çalışmaları ve hedeflerini tanıttı.

Uluslararası ortak projelerin önemine değinen Başkan Erdem, “Projeniz hayırlı olsun. Bu tür projeler ülkeler, kültürler arası etkileşimi artırıyor. Umarım bu pandemi süreci biter de eskisi gibi yüz yüze ortamlara döneriz. Çevre ve doğa anlamında Nilüfer örnek ilçelerden biri. Her alanda çevreye yönelik projeler yapıyoruz. Bu çalışmalarla çeşitli ödüller aldık. Bu tür ortak çalışmaları geliştirerek genç nesilleri bu tür projelere çekmek önemli. Dünyamız değişime uğruyor ve gelecek nesiller iklim, çevre açısından zor günler yaşayabilir. Gençlerin, gelecek nesillerin doğa sorunlarına duyarlı olması geleceğimiz için çok önemli. Bu projeler çok önemli, emeği geçenlere teşekkürler” dedi.

 Projenin ortak yöneticileri Hırvatistan’dan Marina Calusic ve Romanya’dan Melinda Lavinia Dragnea da bölgeleri hakkında bilgi verirken, Bursa ile Nilüfer özelinde gözlemlerini dile getirdi. Nilüfer’deki okulları ve eğitim yatırımlarını çok beğendiklerini ifade eden Calusic ile Dragnea, Bursa’nın çok özellikli bir şehir olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326