Zonguldak Ereğli'de cami sorunu çözüldü, Kent Meydanı başlıyor

Zonguldak Ereğli'de cami sorunu çözüldü, Kent Meydanı başlıyor

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye meclis toplantısında Kent Meydanı çalışmalarının başlayarak önümüzdeki günlerde hafriyat işlerinin yapılacağını açıkladı. Cami yeri sorununun aşıldığını söyleyen Başkan Posbıyık, “Sahile, denizin üzerine cami ısrarımızdan vazgeçtik. Sahile yapılmayacak. Bakanlık düzeyinde yaptığımız görüşmelerde 16 değişik yer sunduk. Askeri Lojmanlar bölgesi yoğunluk kazandı. Biz her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Başkan Posbıyık ayrıca, OYAK’tan Bağlık Lojmanları konusunda bir talep gelmediğini açıkladı.Sina ÇILADIR( Zonguldak İGFA)- Zonguldak Ereğli'dei Kent Meydanı ve cami sorunu hakkında, Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısının ilk oturumunda açıklama yapıldı. 

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, "20-25 gün evvel, Milli Emlak Genel Müdürü beni aradı. Cami projesi var, dedi. 'Yeri biz size devir etmiştik, orayı bize devir edin, biz cami yapalım, senin devlete olan vergilerini silelim' dedi. Ben de, 'olmayan borç silinmez ki, devlete de, işçiye de borcum yok. Burası için CHP grubu mahkemeye verdi, orası iptal edildi, cami yapılamaz' dedim. Sahile, denizin üzerine cami yapılsın diye ısrarımız vardı, bundan vazgeçtik. Sahile yapılmayacak.

İl Çevre Müdürlüğü'nden aradılar, bizden askeri lojmanlara yönelik bilgiler istediler.Cami meselesi Ereğli'de halledilmiştir. Kent Meydanı Projesi’nin temelini kazmaya başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. İsminin açıklanmasını istemeyen iş insanı 4 katlı bir kent meydanı yapacaktı, çok fiyat artışından sonra benim param 2 kata düştü, dedi. 2 katı o yapacak, 2 katı da belediyemiz yapacak. Bu iş halloldu. Arkadaşlarımız hafriyat döküm yerlerini hazırladılar. Hafriyat çalışmalarına başlayacağız.

O bölgede bir kargaşa olacak. Park yerleri olmayacak, sorunlar yaşanacak. Halk otobüslerinde sıkıntı olacak. Ama sıkıntı çekmeden refaha ulaşmak mümkün değil." dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326