banner188

Giresunlu Emiroğlu’ndan, Kocaeli'ye Vakıf Üniversitesi

AK Parti'den üniversitelere ilişkin kanun teklifini Meclis'e sundu. Teklife göre Kocaeli'ye yeni vakıf üniversitesi kuruluyor.Vakıf Üniversiteni kuracak kişinin Avrupa Eğitim Vakfı başkanı Talip Emiroğlu olduğu öğrenildi.

Giresunlu Emiroğlu’ndan, Kocaeli'ye Vakıf Üniversitesi

AK Parti, koronavirüs önlemleri kapsamında hazırladığı Yükseköğretim Kanunu'da değişiklik öngören yasa teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu. Teklifte salgın nedeniyle eğitime verilen aranın yaz tatilinde telafi edilmesi amaçlanıyor. Teklifle ayrıca; Ankara ve Kocaeli illerinde yeni vakıf üniversitesi kuruluyor.

TALİP EMİROĞLU KİMDİR?

Giresun’un Piraziz ilçesinde doğdu. Bölgenin âlimlerinden Emiroğlu Müderris Ali Efendi’nin (1745-1812) torunudur.

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde eğitim gördü. Önce önlisans derecesiyle sınıf öğretmenliği hakkı elde edip iş hayatına atıldı. Daha sonra lisans ve yüksek lisans derecelerini aldı.

1987 yılında kurulan İstanbul Final Dershanesi’ne ortak oldu. Daha sonra BJK Koleji, Avrupa Koleji, Avrupa Eğitim Vakfı, Kent Koleji ve Avrupa Meslek Yüksekokulu’nu kurdu ve halen yönetim kurulu başkanı olarak sürdürmektedir.

İki çocuk babası olan Emiroğlu, TÖDER (Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği) kurucu yönetim kurulu üyesi, Özel Okullar Birliği, Vakıf Üniversiteleri Birliği, TOBB ve DEİK üyesidir.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33