Şenol Ergüney ile Devam.

Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesinde sağlık müdürlerinin sözleşme yenileme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney'in sözleşmesi yenilenen sağlık müdürleri arasına katıldı.

Şenol Ergüney ile Devam.

Bilindiği üzere İl Sağlık Müdürlerinin sözleşmeleri 15 Haziran tarihinde dolmuştu. Sağlık Bakanlığı pandemi sebebiyle sağlık müdürlerinin görevini iki ay süre ile uzatma kararı alarak bu süreyi 15 Ağustos tarihine almıştı. Sağlık Bakanlığı, normalleşe süreci ile birlikte, Sağlık Müdürleri ile ilgili yeni bir düzenleme kararı aldı. 8 il müdürü geçtiğimiz günlerde Ankara’ya çağırıldı. Bu müdürlerden ikisinin görevine devam etmesi 6 il sağlık müdürünün ise görevine devam etmemesi yönünde karar alarak, yaptıkları görev için teşekkür edildiği öğrenildi.

İKİ YIL DAHA DEVAM EDECEK

Pandemi döneminde başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney  sözleşmesini yenileyerek iki yıllık süre için Kocaelinin Sağlık Müdürü olarak göreve devam edeceği öğrenildi.

ŞENOL ERGÜNEY KİMDİR? 

1964 yılında Artvin ili, Arhavi İlçesi, Yolgeçen köyünde doğdu. Okul öncesi Ankara Polatlı, Bayburt, Kıbrıs ve İstanbul'un çeşitli semtlerinde bulundu. İlkokulu İstanbul Fatih Karagümrük İlköğretim Okulu'nda bitirdi. 1982 yılında İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 1988 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden tıp doktoru olarak mezun oldu. 1988 yılında Mardin İdil Merkez Sağlık Ocağı'nda iki sene pratisyen hekim olarak mecburi hizmet yaptı. Bu esnada Güneydoğu Anadolu bölgesini yakından tanıma fırsatı buldu. 1994 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'nda ihtisasını tamamlayarak Üroloji uzmanı oldu. 1995-1999 yılları arasında Bilecik Devlet Hastanesi, 1999-2000 yıllarında Gölcük Devlet Hastanesi, 2000-2002 yılları arasında da Samsun Çarşamba Devlet Hastanesi'nde Üroloji Uzmanı olarak çalıştı. 2002-2006 yılları arasında Sakarya Karasu Devlet Hastanesi'nde başhekimlik yaptı.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner203

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33