Kuaför ve berberler açılışa hazır

Kartepe Belediyesi Covıd-19 tedbirleri kapsamında 21 Mart'ta kapatılan berber ve kuaförlerin dezenfekte işlemlerini tamamlayarak 11 Mayıs’daki hizmet açılışına hazır hale getiriyor.

Kuaför ve berberler açılışa hazır

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 önlemleri ve yardımları Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın öncülüğünde aralıksız devam ediyor. Yeni tip koronavirüs (Covıd-19) tedbirleri kapsamında 21 Mart'ta kapatılan berberler ve kuaförler, 11 Mayıstan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak.

KARTEPE’DE 144 İŞ YERİ AÇILIYOR

Kartepe genelinde 108 berber ile 36 bayan kuaföründe belediye ekipleri tarafından dezenfekte çalışmalarına devam ediliyor. İçişleri Bakanlığı'nın belirlediği takvime göre kepenklerini kaldıracak olan berberler ve kuaförler, belirli şartlara tabi tutulacak. Bakanlığın berberler ve kuaförler genelgesi kapsamında randevu sistemi ile hizmet verilecek. Tıraş olan kişi ve berberde ise maske bulunması şart olacak.

KEPENKLER KURALLARLA AÇILIYOR

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “İçişleri Bakanlığımız tarafından yayınlanan genelge uyarınca berberler ve kuaför esnaflarımız yeniden hizmet vermeye başlayacak. İş yerlerinin açılmasından önce gereken dezenfekten işlemleri ekiplerimiz tarafından tamamlanacak. Yayımlanan genelgeye göre yeni kurallara tabi olarak hizmet verilecek olan işyerlerimizde, esnaflarımızın belirlenen kurallara uymaları çok önemli. Bu noktada da hem esnaflarımızın çalışmalarının ve müşteri olan hemşehrilerimizin sağlığı için denetimlerimize de hız veriyoruz. Yeniden kepenk açacak esnafımıza sağlıklı, bereketli kazançlar dilerim” açıklamasında bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 17:12

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner203

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33