Balta: İl başkanlığı ile ilgili Genel merkeze rapor hazırlıyoruz

AK Parti genel merkezi tarafından görevlendirilen heyetin başkanı Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “İsimler hakkında değerlendirmeler yapıyoruz. Raporumuzu genel merkezimize sunacağız. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Kocaeli il başkanı en kısa sürede göreve başlayacaktır” dedi.

Balta: İl başkanlığı ile ilgili Genel merkeze rapor hazırlıyoruz

AK Parti  genel merkezi tarafından görevlendirilen heyetin başkanı Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “İsimler hakkında değerlendirmeler yapıyoruz. Raporumuzu genel merkezimize sunacağız. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Kocaeli il başkanı en kısa sürede göreve başlayacaktır” dedi.

Abdullah Eryarsoy’un istifasının ardından Genel Merkez’den gelen heyet yaptığı temayül yoklamasında 5 isim belirlemişti. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen Mehmet Ellibeş, Halit Çokan, Ali Korkmaz, Berna Abiş ve Şahin Talus arasından yeni il başkanı belirlenmedi. Bunun üzerine Genel Merkez’den yeni bir heyet gönderilmesi kararlaştırıldı. AK Parti’de Eryarsoy’dan boşalan il başkanlığı için partililer ile görüşmek üzere Genel Merkez’den yeni bir heyet geldi. Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve İstanbul İl Yöneticisi Melek Şemşek’in yer aldığı partililer ile istişarelerde bulundu.

“KANAAT ÖNDERLERİNİ DİNLİYORUZ”

Heyet adına açıklamalarda bulunan Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Kocaeli AK Parti il başkanlığı ile alakalı olarak yaptığımız çalışmaları yeniden değerlendirme yönünde karar verildi. Eski ilçe başkanlarımız, mevcut ilçe başkanlarımız ve partimizin kanaat önderlerini dinliyoruz. İsimler hakkında değerlendirmeler yapıyoruz. Raporumuzu genel merkezimize sunacağız. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Kocaeli il başkanı en kısa sürede göreve başlayacaktır” dedi.

“TEŞKİLATTA BİR EKSİKLİK YOK”

Balta sözlerinin devamında, “Ankara’ya gelen 5 arkadaşımızda birbirinden değerli isimler. Kocaeli çok başarılı bir teşkilata sahip. Cumhurbaşkanımız bir dünya lideri. Liderimiz teşkilatçılığın kitabını yazan bir isim. Cumhurbaşkanımız Kocaeli’de tüm teşkilat mensuplarıyla görüşülsün, istişare ile adayı belirleyelim dedi. İlçe başkanlarımızla görüştük, hepsinin morali yerinde. İl teşkilatımızda il başkan vekilimiz teşkilata sahip çıkarak programlara devam ediyor. Parti teşkilatımızda herhangi bir eksiklik yok. Kuruluşundan bugüne kadar teşkilatımızda görev yapan birçok isim bize geliyor. AK Parti Türkiye’yi yöneten bir parti. Elbette burada herkes il başkanı olmak ister” diye konuştu.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner216

banner9

banner12

banner20

banner33