banner219

Gebze Saadet'te devir teslim

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanlığı’nda bayrak değişimi yaşandı. Yapılan istişareler sonucunda 5 yıldır bayrağı taşıyan İlçe Başkanı Necati Korkmaz görevi Mustafa Türel’e devretti.

Gebze Saadet'te devir teslim

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanlığı’nda bayrak değişimi yaşandı. Yapılan istişareler sonucunda 5 yıldır bayrağı taşıyan İlçe Başkanı Necati Korkmaz görevi Mustafa Türel’e devretti. 

İş yoğunluğu nedeniyle ilçe başkanlığından ayrılmak istediğini söyleyen Başkan Korkmaz, “Mustafa Türel kardeşimiz yeni ekibiyle birlikte teşkilatımızı bizim bıraktığımız noktadan daha da ilerilere götürecektir” dedi.

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanlığı görevini 5 yıldır aralıksız sürdüren Necati Korkmaz’ın iş temposunun yoğunluğundan dolayı bayrağı devretmek istediğini il yönetimine bildirdiğini ifade eden Saadet Partisi Kocaeli İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Halil Kayın, yaptıkları uzun uzun istişareler ve değerlendirmeler sonucunda, ilçe başkanlığı görevini teşkilatların her kademesinde görev alan Gebze’nin sevilen işadamlarından Mustafa Türel’e verdiklerini ifade etti.

KAYIN: HANGİ KAPIYA GİTSEK KORKMAZ 
VE TÜREL İSMİYLE KARŞILAŞTIK

Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz’dan gelen talep doğrultusunda yeni bir arayışa gittiklerini ifade eden Saadet Partisi Kocaeli İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Halil Kayın, “Korkmaz başkanımız iş yoğunluğundan dolayı görevi devretmek istediğini söyledi. Biz kendisi ile devam etmek istediğimizi belirtsekte başkanımızın takdirine saygı duyduk ve yeni bir ilçe başkanı için istişare çalışması başlattık. 

Hangi kapıya gitsek mevcut başkanımızın ismi ve Mustafa Türel kardeşimizin ismiyle karşılaştık. Korkmaz başkanımız ilçe başkanlığı yaptığı süre içerisinde kendisini çok fazla sevdirmiş. Kimse ayrılsın istemedi. Durumu anlattığımız zaman da herkes tek isim üstünde durdu o da Mustafa Türel kardeşimizin ismiydi. 

Biz de teşkilatlarımızın, üyelerimizin, gönüldaşlarımızın sesine kulak verdik ve istedikleri kişiyi Mustafa Türel kardeşimizi başkan olarak atadık. İnanıyoruz ki eski başkanımız Necati Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri yeni başkan Mustafa Türel’e tam destek vererek, Gebze’yi daha ileri bir seviyeye taşıyacaklar” dedi.

KORKMAZ: GÖNÜL RAHATLIĞIYLA GÖREVİ DEVREDİYORUM

Yaklaşık 5 yıldır ilçe başkanlığı görevini sürdürdüğünü ifade eden Saadet Partisi Gebze İlçe eski Başkanı Necati Korkmaz, “Bu süreçte çok fazla seçim geçirdik. Çok yorulduk, çok yıprandık ama çok çalıştık. Gebze için, teşkilatlarımız için elimizden gelenin fazlasını yapmanın gayreti içerisinde olduk. Yönetim kurulu üyelerimiz ile yeri geldi uykusuz kaldık. Tek bir gayemiz vardı rabbimizin rızasını kazanmak. 

Çünkü biz bu işleri yaparken Hasan, Hüseyin takdir etsin diye değil, Allah rızası için yaptık. Hiç bir zaman aferin delisi olmadık. Bugüne kadar omuz omuza çalıştığımız yönetim kurulu üyelerime, teşkilat mensuplarıma, mahalle yönetimlerime, partimize gönül veren bütün gönüldaşlarıma bana gösterdikleri destek ve güç için sonsuz teşekkür ederim. Bu bir bayrak yarışıdır, koltuklar kalıcı değildir. 

Bu anlamda biz de gönüllerde taht kurmuşken işlerimizin yoğunluğu nedeniyle sahada daha fazla aktif koşturabilecek bir kardeşimize bu şerefli vazifeyi bırakmak istediğimizi il teşkilatımıza bildirdik. Sağolsunlar onlar da bizleri kırmadılar ve yapılan istişareler sonucunda kentimizin evladı Mustafa Türel başkanımıza bu görevi tevdi ettiler. İnanıyorum ki sayın Türel kardeşimiz bizim bıraktığımız bayrağı daha ileriye taşıyacaktır. Biz de kendisine her zaman destek olmaya, omuz vermeye devam edeceğiz” dedi.

TÜREL: GEBZE DEMEK BİR ÇOK 
İLDEN DAHA BÜYÜK BİR KENT DEMEK

Gebze ilçe başkanlığının çok zorlu bir görev olduğunu bildiğini ifade eden yeni ilçe başkanı Mustafa Türel ise, "İnşallah sayın Korkmaz başkanımın tecrübeleri ve desteği ile bu zorlu görevi layıkıyla yerine getirmeye ve aldığımız bayrağı daha ileriye taşımaya gayret edeceğiz. 

Biliyoruz ki Gebze demek birçok ilden daha büyük bir kent demektir. Bu anlamda burada siyaset yapmak bir an da derede yüzerken okyanusa açılmak gibi olur. Amacımız bir adım daha nasıl ileriye gidebiliriz bu olacaktır. Şimdi birlik olup yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya için ilk adımı Gebze’den atacağız. Teşkilatlarımızı gözden geçirip kendimize bir yol haritası belirleyeceğiz. Yaşanabilir bir Gebze’yi hep beraber inşa edeceğiz” dedi.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33