banner188

KATIRCIOĞLU; Bu, bir genel af değil. Özel af da değil.

TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu: “Bu, bir genel af değil. Özel af da değil. Türk Ceza Kanunu'nun 65. maddesinde belirtilen özel afla da bağdaşmayan bir teklif. Bu teklif, koşullu salıverme ve denetimli serbestlik sürelerinde değişiklik yapan infaz düzenlemesi.

KATIRCIOĞLU; Bu, bir genel af değil. Özel af da değil.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülen Af Teklifi üzerine açıklamalarda bulunan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, infaz düzenlemesine ilişkin teklifi değerlendirirken; “Bu, bir genel af değil. Özel af da değil. Türk Ceza Kanunu'nun 65. maddesinde belirtilen özel afla da bağdaşmayan bir teklif. Bu teklif, koşullu salıverme ve denetimli serbestlik sürelerinde değişiklik yapan infaz düzenlemesi.” dedi.

“Kadına ve Çocuğa Şiddet Kırmızı Çizgimizdir”

Teklifte kadın cinayetleri, cinsel saldırı suçları kapsam dışındadır. Bende bir kadın vekil olarak ‘kadına şiddet bizim kırmızı çizgimizdir, diyen AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, konuşmasının devamında “Sadece kadına değil, çocuğa, erkeğe ve tüm yaratılmışlara şiddet kabul edilemez.” dedi.

Katırcıoğlu, açıklamasının devamında; “Tüm insanlığa özellikle kadına karşı yapılan en kapsamlı şiddet hareketi PKK terörüdür ve terör saldırılarıdır. Kız çocuklarını dağa kaçıran, tecavüz eden, kadınları canlı bomba olarak kullanan, kadınları katleden PKK terör örgütüne tek söz dahi söyleyemeyenlerin, terör örgütlerinin sözcülüğünü yapanların, kadına dair tek söz söylemeye hakları yoktur.” açıklamasında bulundu.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33