Arif Gülen: Ben bu kulübü düze çıkarmadan feriştahı gelse para alamaz

TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele eden temsilcimiz Darıca Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Arif Gülen spor basını ile bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kulüp tesislerinde gazetecileri ağırlayan kulüp başkanı Arif Gülen, mali tablo ile ilgili rakamları açıkladı.

Arif Gülen: Ben bu kulübü düze çıkarmadan feriştahı gelse para alamaz

TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele eden temsilcimiz Darıca Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Arif Gülen basın toplantısı düzenledi. Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Gölcükspor maçıyla ilgili değerlendirmede bulunan Gülen, “Ey Gölcükspor kulüp müdürü, sen ne cesaretle ve hangi vasıfla benim futbolcumu arıyorsun” dedi.

6 MİLYON PARA HARCAYAN BİRİNİ GÖSTERİN O ARKADAŞIN HEYKELİNİ DİKECEĞİM

Kulübün mali tablosuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gülen, “2 milyon 923 lira bu kulübün geliri var. Ama bu gelirlerden sadece 400 bin lira civarı bize geldi. Diğerlerinin tamamı icraya gitti. Kulübümüz eski yöneticilerine ve eski topçularına icralık olduğu için bize bir kuruş gelmiyor. Bu yıl bütçesiyle beraber 9 milyon 403 bin lira gideri var. 6 milyon küsur lira piyasaya borcu duruyor. Ben bu kulübü düze çıkarmadan feriştahı gelse para alamaz demiştim. Halen o sözümdeyim. Arif Gülen’den sağlanan finansmanda 6 milyon 479 bin lira. Bana Kocaeli bölgesinde takımına 6 milyon lira para harcayan birini gösterin ben o arkadaşımızın heykelini yapacağım” dedi.

“BENİM FUTBOLCUMU NE CESARETLE ARIYORSUN?”

Gülen maçta çıkan olaylarla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Gölcük bizim kardeş takımımız ve böyle olmaya da devam edecek. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Gölcükspor –Darıca Gençlerbirliği maçında yaşanan olaylarla ilgili futbolcumuz Emre Alan’a 3 maç ceza ile 900 TL para cezası verdi. Erdem Korkmaz’a da 4 maç ve 1.200 TL para cezası verdi. Biz bunu Tahkim’e götürdük. Benimde kulüp müdürüm var. Benimde sportif direktörüm var. Bir futbolcuyu geçmişte orada oynasa da, Gölcüklü olsa da, ben bile kampa giren takımı rahatsız etmiyorum. Ey Gölcükspor kulüp müdürü, sen ne cesaretle ve hangi vasıfla benim futbolcumu arıyorsun. Emre Alan’ı cep telefonundan arayıp ‘seni pastalarla, böreklerle bekliyoruz. Seni heyecanla bekliyoruz’ derken kastın nedir? Bunu şike sayarım, haksızlık sayarım. Bir kulübün müdürü diğer kulübün müdürünü arar. Sen bir futbolcuyu, dünyanın en iyi niyetiyle bile arasan yanlış yapmış olursun. Burada ben kulübün başkanı değerli kardeşime kırıldım. Bakın bu kadar süre geçmiş, beni özür için aramasın. Ama bir geçmiş olsun için aramalı. Biz hem kendi kentimize hem de bütün futbol âlemine rezil olduk. Rezil olduğumuz yer de Gölcük’ün stadı” ifadelerini kullandı.

“BİZ HEP YAPICI OLACAĞIZ

Açıklamasında şu sözlere yer veren Gülen, “Bizim Gölcükspor’la bir derdimiz yok. Gölcükspor’dan halen bizi tatmin edecek, bizim kardeşçe bakış açımızın altını dolduracak bir şey görmedik. Benim bu olayla ilgili söyleyeceklerim bunlar. Biz her zaman yapan taraf olacak. Nihayetinde onlarda sıkıntı yaşadı. Nedenini bilmiyorum ama hocaları da ayrıldı” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 09:33

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner216

banner9

banner12

banner20

banner33