banner206

Karabük Üniversitesi, İSU SCADA Kontrol merkezini inceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, yatırımlarında kullanmış olduğu son teknolojiler ile örnek kurum olarak referans alınmaya devam ediyor.

Karabük Üniversitesi, İSU SCADA Kontrol merkezini inceledi

 Karabük Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü, öğretim üyeleri ve öğrencileriyle birlikte  İSU SCADA Kontrol Merkezini ziyaret ederek SCADA sisteminin işleyişiyle ilgili incelemelerde bulunarak bilgi aldılar.

Kocaeli genelinde 197  İçme Suyu Deposu, 105   İçme Suyu Terfi Merkezi  ve   12  İçme Suyu Arıtma Tesisi olmak üzere 314 adet noktanın online olarak takip ve kontrolü yapılan SCADA Kontrol Merkezi birçok araştırmacı Bilim insanı ve kurumlar tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor. Karabük Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamiyet Şahin Kol, Dr. Öğretim Üyesi Enes Özkök, Doç. Dr. Sakine Uğurlu, Öğretim Üyesi Dr. Kadir Ulutaş ve beraberindeki ekip ile birlikte SCADA Kontrol Merkezini yerinde incelediler.

İSU, Su ve Atıksu Teknolojileri Daire Başkanı Süleyman Karabayır nezaretinde, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Dikkatle takip edilen inceleme sonrası heyet SCADA Kontrol Merkezinin 7 gün 24 saat online kesintisiz hizmet anlayışının önemine değinerek, İSU Genel Müdürlüğünün son teknolojiyi takip etmesinin örnek bir anlayış olduğu vurgulandı.

SCADA Kontrol Merkezi karşısında oldukça etkilenen Karabük Üniversitesi Heyeti; gösterilen yakın ilgi ve tecrübe paylaşımlarından dolayı İSU Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti. Heyet incelemenin ardından toplu fotoğraf çekilerek kuruma veda ettiler.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 10:45

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33