BELSA'da Tuvaletler ücretsiz.!

BELSA Yönetimi bir basın toplantısı yaparak tuvaletlerin ücretsiz olduğunu belirtti.

BELSA'da Tuvaletler ücretsiz.!

BELSA Yönetimi tarafından yapılan açıklama şu şekilde

BASINA VE KAMUOYUNA;

26.08.2019 tarihinde Kocaeli yerel basınında BELSA Plaza tuvaletlerinin ücretli yapıldığına dair yayınlanan haberlere istinaden yönetim kurulumuzca bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Bilindiği üzere BELSA Plaza yönetim kurulumuz 22.06.2019 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısıyla göreve getirilmiş ve yönetimi devralmış yaklaşık 2 aydır da görevini yürütmektedir. Yeni oluşturulan yönetim kurulumuzda ilk defa olarak hem İzmit Belediyesi, hem SGK hem de esnafımızı temsilen birer yönetici görev yapmakta olup bu yönüyle kat maliklerinin tümünü temsil etmektedir. Yeni yönetim olarak karşılaşılan ilk mali tablo ağır borç ve ödeme yükü oldu. Bugün itibariyle 1.131.000 TL ye ulaşan borç yüküyle ödeme sıkıntısı ve icra seviyesine gelen ödeme güçlükleriyle karşılaşılmış, buna yönelik alacaklıların ödemelerine yönelik planlama yapılmasına gayret edilmiştir. Hali hazırda sitemizin haksız şekilde AVM statüsünde değerlendirilmesinden doğan özel güvenlik yükümlülüğü de esnafımızın üstüne yüklenmiş, güvenlik ile ilgili resmi kurumlarla yaptığımız görüşmeler sonuçsuz kalmıştır.

Bu mali tabloya karşılık gerek sitemiz tuvaletlerinin çok yoğun kullanımı dolayısıyla ortaya çıkan temizlik sıkıntıları, gerekse esnafımızın üzerindeki işletme maliyetinin karşılanabilmesi için tuvaletlerin ücretli hale getirilmesi konusunda esnafımızın sık sık yönetimimizden talepleri olmuştur. Konu esnafımız kurullarında da tartışılmış ve yönetimimize önerilmiştir. Bu çerçevede BELSA tuvaletlerinin ücretli hale getirilmesi kararı tamamen esnafımızın talebi olup, yönetim kurulumuzca sorumlu bulunduğumuz esnafımız taleplerinin gereği olarak uygulamaya konulmuştu.

Kamuoyunda yaygın olarak “İzmit Belediyesi tarafından kararın alındığı” bilgisi tamamen gerçekten uzaktır. Tuvaletlerin ücretli olması uygulaması sonrası İzmit Belediye Başkanlığına yapılan müracaatlar üzerine İzmit Belediye Başkanımız Sayın Fatma KAPLAN HÜRRİYET, yönetim kurulumuzu aramış, konu hakkında bilgi edindikten sonra halkın da tuvaletlerden ücretsiz yararlandırılabilmesi için BELSA esnafına gerekli desteği vereceğini ifade etmesi üzerine konu yönetim kurulumuzca yeniden değerlendirilerek ücret uygulaması sonlandırılmıştır.

Belsa yönetiminin İzmit Belediyesinden tamamen bağımsız olduğu ve kararların esnafımız iradesiyle alındığını bir kez daha belirtir, desteklerinden dolayı Sayın Başkanımız Fatma KAPLAN HÜRRİYET’ e teşekkür ederiz.

Saygılarımızla…

BELSA Plaza Yönetim Kurulu

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 16:35

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63

banner8

banner11

banner21

banner34

banner85

banner9

banner12

banner20

banner33