İnşaat durdu, Ofis alanlar tedirgin.!!

Bambau GMYO’nun 2019 Mayıs’ta biteceğini iddia ettiği üçüz kulelerin birine hiç başlanmadı, diğer ikisinin de kaba inşaatı olduğu gibi kaldı.

İnşaat durdu, Ofis alanlar tedirgin.!!

Bambau GMYO’nun 2019 Mayıs’ta biteceğini iddia ettiği üçüz kulelerin birine hiç başlanmadı, diğer ikisinin de kaba inşaatı olduğu gibi kaldı.

İzmitli Burçin Şahin ile Türkiye’de Rekan Turizm adıyla yatırımları bulunan Suudi Arap Şeyhi Muhammed Al Kattan’ın ortaklaşa kurduğu Bambau GMYO, Kent Konut’tan Yahya Kaptan, D-100 Karayolu Symbol AVM karşısında satın aldıkları arazinin üstüne 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyordu. 2017’de Çırağan Sarayı’nda büyük bir gösterişle lansmanı yapılan ve 2019 yılının Mayıs ayında biteceği söylenen 262 Towers Üçüz Kuleler adlı projeden vatandaşlar tapu aldı. Kısa sürede tapu satışlarında önemli bir aşama kaydeden şirket, kulelerin inşaatına da başladı.

İNŞAATTA ÇALIŞMA YOK

2018’de giderek yavaşlayan çalışmalar bir süre sonra durma noktasına geldi. Kuleler hakkında öne sürülen iddialara göre, inşaat için yapılan iş, harcanan paranın yarısı kadar anca edebildi. Bir süre sonra sadece inşaat da durmadı, Arap Şeyhi Muhammed Al Kattan ve İzmitli iş adamı Burçin Şahin de ortaklıklarına nokta koydu. Sonraki süreçte ise, Muhammed Al Kattan’ın inşaatta yapılan usulsüzlükler ortaya çıkarmak için hesap uzmanlarını görevlendirdiği öğrenildi.

İNŞAATA NE ZAMAN BAŞLANACAĞI BELLİ DEĞİL

262 Towers Üçüz Kulelilerin, ne olacağı hakkında ise şu ana kadar net bir bilgi sağlanamadı. Kat maliklerine ödeme yapılmasının istendiği fakat inşaata bir türlü başlanamadığı aktarıldı. Son olarak mayıs ayında yeniden başlayacağı belirtilen inşaatta halen kazma ve kürek sesleri duyulmadı. 2019’un mayıs ayında bitirilmesi planlanan ‘Üçüz Kule’lerin üçüncüsü yükselmeye başlamadı.

420 OFİS YAPILACAKTI

Proje planlarına göre ofislere ayrılan 2 blokta, 40 metrekareden 1500 metrekareye kadar çıkacak olan 420 adet ofis yapılması planlanıyordu.  Ayrı zamanda ofislerin alt kısımlarının da çeşitli işletmelere kiraya verileceği söylendi. 262 Towers Üçüz Kuleler’de 1+0’dan, 3+1’e kadar, 40 metrekare ile 250 metrekare arasında değişen 160 daire inşa edileceği belirtildi. Projede şu ana kadar istenilen gelişmelerin yaşanmaması, vatandaşların konu hakkında meraklanmasına neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 11:51

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner216

banner9

banner12

banner20

banner33