banner219

“Bu kentin parasını yedirmem”

Başkan Tahir Büyükakın, CHP’nin Sayıştay raporları ile ilgili Büyükşehir Belediyesi meclisinde konuştu.

“Bu kentin parasını yedirmem”

CHP’nin Sayıştay raporları ile ilgili konuşan Büyükşehir  Belediyesi meclisinde konuşan  Başkan Tahir Büyükakın, “Elbette eleştirin ama bunun bir ayarını tutturmamız gerekiyor. Ben bu kentin bir kuruş parasını kimseye yedirmedim ve yedirmem” dedi.
Sayıştay raporu ile ilgili konuşan Başkan Büyükakın, “Sayıştay gelir ve denetimini yapar. Denetçinin haklı olduğu ya da olmadığı konular olabilir. Ben genel sekreter olduğum zamanda siz benzer tespitlerde bulundunuz. Suç unsuru olan herhangi bir bulguya rastlanmadı. 57 milyon zarar verildi dediğiniz raporla ilgili Sayıştay açıklama yaptı.
Yansıtma biçiminizi benim de eleştirme hakkım var. Geçmişin dosyasını açtırdı diyorsunuz. Ben o geçmişin 10 yılında vardım. Sayıştay suç unsuru olduğuna inandığı bir durum varsa zaten savcılığa başvuruyor. Sizin savcıları göreve davet etmenizi yakıştıramadım. Ben bu kentin bir kuruş parasını kimseye yedirmedim ve yedirmem” dedi. 
SİYASETİN BİR SINIRI OLMALI 
Taşdemir’in eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in yer almasını etik bulmadığını hatırlatması üzerine Büyükakın, “Ben etik bulmadığımı söyledim ama bu yanlıştır diyemem. Adam parasız mı aldı? Kent Konut onları hediye mi etti? Parasını mı vermedi? Yani siyaset yapmanın da bir sınırı olmalı. Bu eleştirdiğiniz insanların da bir ailesi var. Yarın siz buralarda oturursanız sizler de eleştirileceksiniz ama bunun gerçekten bir sınırı olmalı. Eğer biri bu devletin bir kuruşuna tamah ediyorsa onu açıklayalım. Elbette eleştirelim ama bir ayar tutturalım” dedi.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner217

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33