İl başkanlığı için Mehmet Ali Okur ismi

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı için Gebzeli bir isim ortaya atıldı

İl başkanlığı için Mehmet Ali Okur ismi

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı için Gebzeli bir isim ortaya atıldı

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından kaybedilen İzmit Belediyesi sonrası AK Parti Kocaeli'de yaşanan sıkıntılı süreçte İl Başkanı Abdullah Eryarsoy görevinden istifa etmişti. Eryarsoy'dan boşalan AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı koltuğu için geçen iki haftaya rağmen bir il başkanı belirlenemedi.

OKUR İSMİ GÜNDEMDE 

AK Parti’nin Gebze İlçe Başkanlığının kurucu isimlerinden, 2003-2008 yılları arası Gebze İlçe Başkanlığı görevini yürüten daha sonra 2011 Genel Seçimlerinde 24. Dönem Kocaeli Milletvekili olan Mehmet Ali Okur'un adının Ankara kulislerinde görüşüldüğü öğrenildi.

ÇEŞİTLİ GÖREVLERDE BULUNDU

Milletvekilliği görevinin ardından genel merkez tarafından çeşitli bölgelerde koordinatörlük görevi yürüten ardından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün danışmanlığı görevini son olarak da TÜBİTAK Marmara Teknokent'te (MARTEK) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Mehmet Ali Okur'un isminin Ankara kulislerinde konuşulduğu öğrenildi.

"GÖREVDEN KAÇMAM"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mehmet Ali Okur, "Yaşanan süreçte Ankara'dan görevlendirilen heyetle bir görüşmemiz oldu. Bizim böyle bir talebimiz olmadı. Şuan için görevimin başındayım. Ancak partimizde görev istenmez verilir. Verilirse de görevimizi layıkıyla yapmak için çalışırız."dedi.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner203

banner8

banner11

banner21

banner34

banner202

banner9

banner12

banner20

banner33