Ali Kemal Aydın'dan 14 yıllık iftar geleneği

Gebze’nin sevilen iş insanlarından Ali Kemal Aydın, her yıl basın mensuplarıyla geleneksel olarak sürdürdüğü iftar programının 14’üncüsünü Kervan Restorant'ta gerçekleştirdi. İftar programına Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndan gazeteciler yoğun ilgi gösterdi.

Ali Kemal Aydın'dan 14 yıllık iftar geleneği

Gebze’nin sevilen iş insanlarından Ali Kemal Aydın, her yıl basın mensuplarıyla geleneksel olarak sürdürdüğü iftar programının 14’üncüsünü Kervan Restorant'ta gerçekleştirdi. İftar programına Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndan gazeteciler yoğun ilgi gösterdi.

SORGULAMA KÜLTÜRÜ YOK

İftarda gazetecilere çarpıcı mesajlar veren Ali Kemal Aydın özellikle sorgulama kültürüne vurgu yaptı. Ülkemizdeki en önemli zaafiyetin sorgulama kültürü olmadığını ifade eden Aydın, “Sorgulama kültürünün olmadığı yerde sahiplenme de olmaz. Bunları algılayan kaliteyi yakalar” diye konuştu.

BİZİ BİZ SEÇMELİYİZ

Konuşmasında ülkemizdeki eksikliklere de değinen Aydın, “Öncelikle siyasi partiler ve seçim yasası değişmeli. Bizi, biz seçmemiz lazım” dedi. 

Siyasetçiler arasında Adnan Kahveci, Recep Yazıcıoğlu ve Alaattin Kurt’u örnek gösteren Aydın, Kocaeli eski milletvekili merhum Alaattin Kurt’un Gebze bölgesine unutulmaz hizmetler yaptığını vurguladı.

BİAT ET, RAHAT ET ANLAYIŞI YANLIŞ

Toplumdaki biat kültürünün yanlışlığını da dile getiren Aydın, “Biat et, rahat et anlayışını kabul etmem. Siyaha siyah, beyaza beyaz derim. Herkesin de böyle olması gerekir” dedi.

Aydın ayrıca, "Bizim kendimizi düzeltmemiz lazım. Biz kendimiz düzelmezsek,bizi uzaylılar düzeltecek" dedi.

30 yıldır Gebze’de Koç grubuna bağlı Beko- Arçelik’in yetkili servis hizmeti sunduğunu belirten Aydın, 2 kez Türkiye birincisi olduklarını da sözlerine ekledi.

Aydın konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ  KEMAL  AYDIN
ALİ KEMAL AYDIN - 1 yıl Önce

Düşünce ve Bilgi paylaşımınıza teşekkürler. SİZ varsanız BİZ varız…SELAMLAR – SEVGİLER….

SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33