banner223

Kurtuluş ateşi tam 100 yıl önce yakıldı

Vali Hüseyin Aksoy, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "19 Mayıs, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve parlak bir geleceğe kavuşma azminin güçlendiği günün adıdır" dedi

Kurtuluş ateşi tam 100 yıl önce yakıldı

Vali Hüseyin Aksoy, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "19 Mayıs, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve parlak bir geleceğe kavuşma azminin güçlendiği günün adıdır" dedi

Bugün 19 Mayıs. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Bu önemli gün, tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de büyük bir coşkuyla kutlanacak. Atatürk Anıtı'na çelenkler sunulacak. Resmi tören ise Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Vali Hüseyin Aksoy'un da katılacağı tören saat 10.30'da başlayacak. Öte yandan Vali Aksoy 19 Mayıs dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Aksoy mesajında şu ifadeleri kullandı:

NEDEN ÖNEMLİ?

"19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümünü milletçe büyük bir coşkuyla kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Büyük zafere giden yolda ilk adımın atıldığı bu anlamla günde, hepinize en iyi dileklerimi sunuyorum. 19 Mayıs, vatanımızı işgal eden düşmanlara karşı, Atatürk’ün önderliğinde başlatılan milli mücadelenin başlangıç tarihidir. 19 Mayıs, istiklal ve hürriyet umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve parlak bir geleceğe kavuşma azminin ve kararlılığının güçlendiği günün adıdır.

ATATÜRK'E SAYGI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıkışı, millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlarımızı canlandıran, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adımdır. Samsun’dan alevlenen özgürlük ateşi Anadolu’nun dört bir tarafına umut ışığı olmuştur. Türk Milleti’nin yokluklar ve imkansızlıklar içerisinde tükenmeyen gücünü, kudretini tüm dünyaya ispatladığı ve gür sesi ile yankılar uyandırdığı önemli bir gündür. 

DÖNÜM NOKTASI

Bu yönüyle 19 Mayıs, bağımsızlığımız adına bir dönüm noktası olmuş, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in ilanı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin tarih sahnesinde güçlü bir biçimde yerini almasının yolunu açmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine armağan edilen bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençliğimiz başta olmak üzere hepimizin sorumluluğudur.

BU GÖREV SİZİN

Geleceğimizin teminatı, varlığımızın garantisi sevgili gençler; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu büyük bayramı sizlere armağan ederek,  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, temel ilkelerinin ve Türk milletini ayakta tutan tüm değerlerin korunması, kollanması ve savunulması görevini sizlere vermiştir. Sizlerin umutla parlayan gözlerinizde, coşkuyla çarpan kalplerinizde, aydınlık yüzlerinizde, Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandıran irade, kararlılık ve inancı görüyoruz.

GELECEĞİMİZSİNİZ

Sizler, ecdadınızdan aldığınız ilhamla Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıracak çalışmalara imza atacak kudrete ve vizyona sahipsiniz. Türkiye’nin müreffeh yarınları için umudumuz ve en büyük gücümüz sizlersiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışarak ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. 

SİZE GÜVENİYORUZ

Bu vatan, bu bayrak, bu bayram sizindir ve sizlere emanettir. Sizleri seviyor, sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve değerli Kocaelililerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Yüksel Ercan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner11

banner21

banner34

banner9

banner12

banner20

banner33