Gebze bölgesinin basın temsilcileri Gebze Ticaret Odası’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla düzenlediği programda buluştu. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonunda GTO yönetimi, meclis üyeleri ve çok sayıda gazeteci katılım sağladı. Etkinlikte misafirleriyle tek tek ilgilenen Çiler, kahvaltı sonrasında bir konuşma gerçekleştirdi. Çiler, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“GEBZE OLARAK HAYALİMİZ VAR”

Sanayi Kocaeli'den yönetilir Kocaeli’ nin kalbi de Gebze’dir. Zor çalışma şartlarınızın olduğunu biliyoruz. İnsanı insan yapan nitelikler konuşulmaya başlandı artık bugün. Biz tüm basın mensuplarımız için şartlarını geliştirecek düzenlemeler yapılmasını istiyoruz. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Ekonomik dalgalanma ne kadar olursa olsun Türk insanı üretmekten geri kalmadı, kalmayacak. GTO olarak proje ürettik, üretmeye de devam edeceğiz. Gebze olarak bizim bir hayalimiz var.

“BÜYÜKŞEHİRLİ İL OLMAK İSTİYORUZ”

Cumhuriyetin 100. yılında 100 il olacaksa, bizim de dileğimiz var. Gebze'nin büyükşehirli il olmasını istiyoruz. Cumhuriyetin 100. yılında daha güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Gebze Türkiye'nin lokomotif kenti. Kocaeli de bizim Gebze de bizim, Darıca da bizim Dilovası da Çayırova da bizim. Kocaeli meslek eğitiminde pilot okul seçilsin. Gebze’de bulunan 307 okulun 27 tanesi meslek okulu. 10 OSB’miz var ikamet edenden çok çalışanımız var

“SİZLERİN ÇOK KATKISI VAR”

“Bu özel gününüzü kutluyor, tebrik ediyor ve iyi ki varsınız diyorum. Yerel ve ulusal basının toplum üzerinde çok büyük etkisi olduğunu biliyorum. Her zaman gündemimizde olan toplumsal kalkınma, doğru haberler almakla mümkündür. Doğru ve güvenilir haber almak ekmek ve su kadar önemlidir. Tüm zorluklara rağmen, bölgemizin gücüne inandık. Bölgenin gelişimine katkı sunan sizlere de teşekkür ediyorum. Yaptığımız projelerin tanıtımında sizlerin çok katkısı olmuştur.

“HERKES İŞİNİ ÖZVERİYLE YAPMALI”

Onun için mesleki eğitime çok önem veriyoruz. Aranan elaman ihtiyacımız var. Nitelikli ve nicelikli eleman burada olmayacak da nerede olacak? Eğitimli cahil ordusu yetişiyor, kimse okuduğu mesleğini yapmak istemiyor. Bu kentin değerlerine hep birlikte sahip çıkacağız. Bu ülkeye borcumuz ve sorumluluklarımız var. Herkes işini özveriyle yapmalı.