banner389

İthalatçılar Hollanda ve Belçika ile adımları sıklaştırıyor

İthalatçılar Hollanda ve Belçika ile adımları sıklaştırıyor

Yaş meyve sebze ve meyve sebze mamul sektörü dünyanın en önemli ithalatçılarından Hollanda ve Belçika ile adımlarını sıklaştırıyor.İZMİR (İGFA) - Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, yaş meyve sebze ve meyve sebze mamulleri sektöründeki güncel gelişmeleri, Ocak-Eylül dönemi ihracat rakamlarıyla ilgili değerlendirmelerini Seferihisar’da düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, “Dünya genelinde ve ülkemizde aşılanma oranının hızla artması sonucunda, biz de birlik olarak fiziki faaliyetlerimize yeniden başlamaya karar verdik. İlk fiziki faaliyetimizde Kasım ayının sonunda Hollanda ve Belçika’ya yaş meyve sebze ve meyve sebze mamulleri sektörlerine yönelik Ticaret Heyeti organizasyonu gerçekleştireceğiz ve orada ikili iş görüşmeleri düzenleyeceğiz. Şu anda 15 üyemizin katılım başvurusunu aldık.” dedi. 

Ocak-Eylül döneminde Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin ihracatının yüzde 14 artışla 813 milyon dolara yükseldiğini söyleyen Uçak, Hollanda’nın hem Türkiye’nin hem Ege’nin meyve sebze mamulleri ihracatında dördüncü sırada yer aldığını ve geleneksel pazarı olduğunu açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326