banner490

KTSO Başkanı Ilık'tan Dünya Çiftçiler Günü mesajı

KTSO Başkanı Ilık'tan Dünya Çiftçiler Günü mesajı

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ilık, mesajında, çiftçilerin gece gündüz demeden çalışıp, ekonomiye önemli katkıda bulunduklarını belirtti.

Çiftçilerin, ülkenin kalkınmasında, ekonominin büyümesinde, sofralara ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde alın teri dökerek yoğun emek sarf ettiklerini ifade eden Ilık, mesajında şunları kaydetti:

"Birçok kalemde ürünü üreterek, ülkesini doyurmak için gece gündüz demeden çalışıp ekonomiye kısaca hayata önemli katkıda bulunmaktadır. Her türlü zorluğa karşı fedakarca toprağını işlemeye, emek vermeye ve üretmeye devam etmektedir. Ülkemiz ekonomisinin gözbebeği olan üreticilerimizin desteklenmesi ve üretime katkı sağlamaları için gereken girişimler yapılmalıdır. Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan vefakar çiftçilerimizin üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemizin ve bölgemizin tarım ve hayvancılığının kalkınmasında yüksek öneme sahiptir.

Tarımsal üretimin her kademesinde, her türlü zorluğa rağmen alın teri ve emeği ile en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı üretmek için fedakarca çaba harcayan tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlarım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326