banner505

Mustafakemalpaşa'daki "Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri" yapımı devam ediyor

Mustafakemalpaşa'daki

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa'da yılların özlemi olan Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesislerinin ikinci etabında çalışmaları hızlandırırken tesisin yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Mustafakemalpaşa ilçesinde temeli 1991 yılında atılan ancak hiç kullanılmadan kaderine terk edilen yüzme havuzunun bulunduğu alanı sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerin merkezi haline getirecek projede ikinci etap çalışmaları hızla devam ediyor.

İlçe girişindeki Etibank'ın karşısında bulunan yaklaşık 37 dönümlük alanı ilçeye kazandırmak için devreye giren Büyükşehir Belediyesi, içinde yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonları, sahalar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, konferans ve sergi salonlarıyla belediye hizmet birimlerinin bulunacağı dev kompleks için Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığına bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile iş birliğine gitmişti.

Projenin ikinci etap ihalesi kapsamında çalışmalar hızla ilerlerken korkuluk montajı, havuz etrafı yerden ısıtma sistemleri ve büyük salon tribün imalatları devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bünyesinde eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarını barındıran tesisin tam bir yaşam merkezi olacağını söyledi.

İlçe halkına 7 gün 24 saat hizmet edecek bir mekan hazırlandığını dile getiren Aktaş, "Spor salonlarıyla yüzme havuzlarıyla etkinlik merkezleriyle kültür merkezleriyle belediyenin irtibat ofisleriyle yine konferans salonlarıyla muazzam, büyük şehirlerde bile az bulunur tesislerden bir tanesi burada hayat buluyor. Çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Hedefimiz yıl sonuna kadar çalışmaları tamamlamak. Çok iddialıyız. Gerçekten bittiğinde tam bir yaşam merkezi olacak. Çocuklar, gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm Mustafakemalpaşalıların yoğun bir şekilde istifade edeceği yerlerden bir tanesi olacak." açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326