banner385

Gölcük depreminden kalanlar kaldırılıyor

Gölcük depreminden kalanlar kaldırılıyor

Kent genelinde çevre dostu adı altında yapılan Gölcük Değirmendere (Kuruçeşme Mevkii) Halıdere Arası Sahil Düzenleme Projesi ile bölgede 1999 Depreminden kalan inşaat atıkları kalkıyor.KOCAELİ(İGFA)- Gölcük Değirmendere Halıdere arasındaki Kuruçeşme bölgesi Kocaeli Büyükşehir Beldiyesi tarafından başlatılan çalışmalar ile İzmir Körfezi'nin yeni gerdanlığı olacak. 

Bölgedeki 1999 depreminden kalan inşaat atıkları,sahil projesi kapsamında ekipler tarafından döküm sahasına taşınıyor. Taşıma işlemi bittikten sonra, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri proje dahilinde çalışmalarını devam ettirecek. Yeni gözde mekanlardan biri olacak 37 bin 105 m² alana sahip Gölcük Değirmendere Halıdere Arası Sahil Düzenleme Projesi tamamlandığında, bin 350 metre uzunluğundaki sahilde vatandaşlar için yürüyüş yolu, bisiklet yolu, piknik ve spor alanları olacak.

Sosyal alan yaratmak için çalışmalara başlanan bölgede, 4 bin m² piknik alanına sahip projede vatandaşlar için kafeterya, mescit, tuvalet, çocuk oyun alanı,76 araçlık otopark, 1 adet basketbol sahası ve 2 tenis kortu yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326