banner423

Bakan Pakdemirli: "İklim değişikliğine karşı mücadele eylemle yapılmalı"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iklim değişikliğine karşı mücadeleyi sözle değil, eylemle yapılmalı gerektiğine dikkati çekti.

Bakan Pakdemirli: "İklim değişikliğine karşı mücadele eylemle yapılmalı"

ANKARA (İGFA) - Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ülke genelinde yapılan 'İklim Değişikliği ve Tarım' konulu çalıştayların değerlendirme toplantısına katıldı. Pakdemirli, çalıştayı başarıyla tamamladıklarını, bugün sonuç raporunu ve bildirgesini kamuoyuyla paylaştı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, gıdanın güvenliği, tarımın değişen iklime uyum sağlamasından geçtiğine dikkati çeken Bakan Pakdemirli, "O nedenle bu çalıştaylardan elde ettiğimiz sonuçların ülkemizin geleceği için ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız. Paris İklim Anlaşması’ndaki 2030 ve 2053 hedeflerimize ulaşmak için açıkladığımız Sonuç Raporu’ndaki tüm eylemleri birebir takip edip tamamını uygulamaya alacağız. Bakanlık olarak dün olduğu gibi bugün de yarın da aynı kararlılıkla adımlarımızı atmaya, iklimden daha hızlı değişerek yeşil kalkınma sürecinde ön saflarda yer almaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. https://twitter.com/bekirpakdemirli/status/1480894085795921925

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326