banner385

CHP Kartepe’de Nilay Merttürk dönemi

CHP Kartepe’de sonucu merakla beklenen ilçe kongresinde sandıklar açıldı, sonuçlar belli oldu. 4 adayla gidilen olağanüstü kongre de ipi göğüsleyen isim Nilay Merttürk oldu.

CHP Kartepe’de Nilay Merttürk dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi Kartepe İlçe’nin merakla beklenen seçimi tamamlandı. Kartepe Uzunçiftlik Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongrede saat 17.00 itibariyle sandıklar kapandı. Kurulan iki sandıkta oylar sayılmaya başlandı. 150 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 142 delege oy kullandı. 2 oy geçersiz sayıldı.

8 OY FARK

Kullanılan oylarda; Nilay Merttürk 61, Tevfik Mayda 53, Murat İskenderoğlu 14 ve Cihan Çakır 12 oy aldı. Alınan oyların ardından Nilay Mettürk CHP Kartepe İlçe Örgütü’nün yeni İlçe Başkanı oldu.

YILDIZLI, “KAZANAN CHP’DİR”

Seçim sonucunun açıklamasının ardından konuşan CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Kazanan Cumhuriyet Halk Partisidir. Çalışmalara hep birlikte el ele kol kola devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MERTTÜRK, “BİZ ÇOK BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

CHP Kartepe İlçe Başkanlığını kazanan Nilay Merttürk, “Her zaman söylüyorum. Bir kez daha gösterdik ki biz çok büyük aileyiz. Bana ve ekibime inandığınız için teşekkür ederim. 3 aday arkadaşımdan da söz istiyorum. Biz hep beraber yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

NİLAY MERTTÜRK LİSTE

ASİL

İsmail Akbal

Sibel Arslancan Bakaç

Eyüp Çalış

Sefa Çelebi

Taner Doğan

Ümit Gürcan Karamert

Fulya Kaya

Ülkü Keskin

Nurcan Kurşunoğlu

Tamer Kösemen

Kenan Özsoy

Salih Sancar

Hilmi Selçuk

Ahmet Şenol

Özkan Topuz

Özden Yıldız

YEDEK

Fatoş Uygun

Nurcan Bayrak

Ali Mete

Batuhan Yıldırıcı

Mehmet Temel

Nurcan İyier

Dilek Mutibayraktaroğlu

Hüseyin Yusuf Gül

Nejla Bayar

Nedim Odabaş

Şükrü Andaç

Hüseyin Bostan

Nihat Kabaoğlu

Asiye Özsoy

Meryem Toraman

Murat Çelebi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326