Gelecek Partisinde Başaran sonrası Serap Çakır beklentisi

Gelecek Partisi Kocaeli İl başkanı Ömer Faruk Başaran’ın dün sabah saatlerinde “il başkanlığından istifa ediyorum” şeklindeki açıklaması partide şok etkisi yaratmıştı.

Gelecek Partisinde Başaran sonrası Serap Çakır beklentisi

Ömer Faruk Başaran il başkanlığından istifa etikten sonra kendisine sorulan “ Partiden de istifa ettinizmi ” şeklindeki soruya “Hayır sadece İl başkanlığından istifa ettim partideki Kururcular kurlu üyeliğim devam ediyor” cevabını vermişti.

Ömer Faruk Başaran’ın Kurban bayramı öncesi istifası sonrasında Partinin Kocaeli teşkilatları derin bir sessizliğe bürünürken partinin bundan sonraki il başkanı kim olacak sorusu gündeme gelmeye başladı.

Bugün görüştüğümüz bir partili “Ömer Faruk Başaran’ın istifa sebebi hakkında bilgimiz yok, Başaran’ın istiafsasını zaten genel başkanımız Ahmet Davutoğlu’da biliyor, Başaran artık il başkanlığı noktasında gri dönmeyeceğini söyledi, bundan sonraki süreçte il başkanlığı için birkaç isim var ancak en kuvvetli İhtimal Serap Çakır, Serap hanım bilindiği gibi 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimde herkesi şaşırtan bir oy aldı, Şimdi de zaten Partimizin genel merkezinde görevli, dolaysı ile Serap hanımın İl başkanı olması Kocaeli siyasetine yeni bir renk ve hava getirecektir ancak bu konuda karar önce Serap hanımın sonrada Genel merkezimizin” şeklinde açıklama yaptı.

Gelecek Partisinin Kocaeli İl başkanlığı konusunda parti genel merkezinin de önümüzdeki günlerde bir karar vereceği ilk teklifinde Serap Çakır’a götürüleceği gelen haberler arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326