banner385

Bursa Nilüfer'de Kadın ve Çocuk Akademisi

Bursa Nilüfer'de Kadın ve Çocuk Akademisi

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde kadınların sosyal hayattaki kendini güçlü hissetmesi ve çocukların akademik ve bilişsel gelişimlerine katkıda bulunmak için yapılan Kadın ve Çocuk
Akademileri’nin altıncısı Fethiye Mahallesi’nde faaliyetlerine başladı.BURSA(İGFA)- Farklı sosyal atölyeler ile çocukların ve kadınların gelişimine katkıda bulunmak için açılan Nilüfer Belediyesi Kadın ve Çocuk Akademisi'nde 4 ve 8 sınıf öğrencileri için Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Türkçe ve İngilizce branşlarında okula yönelik ek ders çalışmaları ve etüt çalışmaları yapılıyor.     

Nilüfer’deki Kadın ve Çocuk Akademileri’nin altıncısı Fethiye Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı. 2021 yılı Nisan ayında faaliyete açılan Fethiye Yaşam Alanı içindeki Kadın ve Çocuk Akademisi, Fethiye ve Işıktepe Mahallesi sakinlerine hizmet veriyor.Kadınlar için de akademide seramik atölyesi ve İngilizce kursları başladı. Ayrıca önümüzdeki günlerde kadınlar için giyim, takı, el mefruşatı gibi geleneksel el sanatları kursları ile hem kadınlara hem de çocuklara yönelik bilgisayar kursu açılması planlanıyor.

Akademide psikolojik destek hizmeti ile sosyal ve hukuksal haklar konusunda bilgilendirme ve yönlendirme hizmeti veriliyor. 3 eğitmen, 1 psikolog ve 1 büro personelinin görev yaptığı Fethiye Kadın ve Çocuk Akademisi’ne kısa sürede 452 katılımcı atölyeler için kayıt yaptırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326