Gebze'de Tembelova Köprüsü’nün kirişleri konuldu

Gebze ilçesindeki dev ve prestijli projede yeni Tembelova köprüsü son şeklini aldı.

Gebze'de Tembelova Köprüsü’nün kirişleri konuldu

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Gebze ilçesindeki trafik yükünü önemli ölçüde hafifletip, araç sürücülerine ve vatandaşlara rahat bir nefes aldıracak olan, ‘Gebze TEM Otoyolu Köprüleri Bağlantı Yolları 1 Etap Projesi’ hız kesmeden devam ediyor.

Bu bağlamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze’de şehir merkezi ile OSB’ler arasındaki ulaşımı rahatlatacak olan dev ve prestijli projesinde bir köprünün daha yapımı son aşamaya geldi. Daha önce proje kapsamında yıkılıp yeniden inşa edilen Kirazpınar köprüsü kullanıma açılmış ve bölgedeki trafik sorunu ciddi ölçüde rahatlamıştı. Çalışma dahilinde yeniden yıkılıp yapılan ve projedeki diğer köprüler gibi 2x2 şeklinde inşa edilen yeni Tembelova köprüsü de son şeklini aldı.

Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerinin aralıksız çalıştığı köprü yapımında ayakların tamamlanması ile birlikte kirişler de konuldu. Yaya korkuluğu ve kaldırım gibi köprü üzerindeki işlerin Karayolları Genel Müdürlüğü’nce tamamlanmasının ardından köprü kuzey ve güneyindeki iki kısımda toplamda 300 metrelik yol Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2022, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner327

banner326