Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Adnan Pala, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimde AK Parti'den Derince Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti. İstifa dilekçesini büyükşehir belediyesine verdiğini açıklayan Pala, başvurunun son günü olan 22 Kasım’da başvurusunu resmen yapacak.

MHP'nin  Derince meclis üyesi aday adayları belli oldu MHP'nin Derince meclis üyesi aday adayları belli oldu

SAAT 16'DA İLÇE BİNASINDA

Adnan Pala aday adaylığı başvurusu ile ilgili şu paylaşımı yaptı: "Çok kıymetli Derince’li hemşehrilerim. 22 Kasım Çarşamba günü saat 16.00’da AK Parti Derince İlçe binamızda 2024 mahalli idareler seçiminde AK Parti Derince Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurumuzu yapacağız. Rabbim hayırlısıyla neticelenmesini nasib etsin."

ADNAN PALA KİMDİR?

1973 Gümüşhane doğumlu. 1976 yılında Derince ilçesine yerleşti. İlk, orta ve lise öğrenimini Derince’ de tamamladı. 1992 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Harita Kadastro Bölümünü tamamladı. Daha sonra İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Lisans programından mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında özel harita firmasında görev yaptı. 1995- 2014 yılları arasında Derince Belediyesi’nde personel, şef, müdür ve son olarak Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2014 yılı itibari ile Kocaeli  İzmit Belediyesi’nde teknik birimlerden sorumlu Başkan Yardımcısı görevine yaptı. 31 Mart 2019’ da yapılan yerel seçimden sonra Derince Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Derince Belediyesi’nden ayrılan Pala, 15 Eylül 2022’de tarihinden itibaren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Dairesi Başkanlığı görevine atandı. Pala, evli ve 3 çocuk babasıdır.