Derince Belediyesi 150 milyonluk ek ödenek alacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı meclisinin ikinci birleşiminde Derince Belediyesine 150 milyon ek ödenek verilmesi meclisten geçti.

Derince Belediyesi 150 milyonluk ek ödenek alacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı meclisinin ikinci birleşimi bugün Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın başkanlığında gerçekleşen mecliste 23 gündem maddesi görüşüldü. Ekim ayı meclisi 19 Ekim Perşembe günü saat 15:00’da yapılacak. İkinci gündem maddesi olarak oylanan ek ödenek maddesi kapsamında, Derince Belediyesine 150 milyon lira ek ödenek verilmesi meclisten geçti.

İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞINA ÖNEMLİ GÖREV

19 Eylül ile 29 Eylül tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dabi Emirliği’ne bağlı Emirates Teknik ve Güvenlik Merkezi ile Abu Dabi ve Dubai Belediyelerine, tüm ulaşım, iaşe ve konaklama masraflarının Türkiye Belediyeler Birliği’nce karşılanacağı ziyarete katılmak üzere İtfaiye Dairesi Başkanlığı personellerinin görevlendirilmesi ile ilgili raporu mecliste onaylandı.

“BUNGALOV EVLERİ PROJESİ HIZLANDIRILSIN”

İYİ Parti Körfez Belediye Meclis Üyesi Fevzi Canbaz, bungalov evlerle ilgili, “Bungalov tipi evlerle ilgili Kartepe'de, Körfez'de Derince'de Gebze bölgelerinde talepler var. Hala imar komisyonunda mevzuatla ilgili bekleniyor. Bu konu biraz çabuklaştırılsa talep var” dedi.

“SÖZ VEREMEM”

Sadullah Keleş ise Fevzi Canbaz’a şu şekilde cevap verdi; “Komisyonda böyle bir gündem var. Çevre illerinde malum yoğun bir şekilde bu tarz yapılar var. Bizde ilimiz genelinde bu yapıların hangi koşullarda oluşması için tartışıyoruz. Hızlı karar vermek istemediğimiz bir konu bu ayda tartışacağız. Ama bu ay içinde ben yine Fevzi Bey'e söz veremem. Biz başıboş değil de belli şartlar sağlandığında şehre katma değer olacak mı Bunları tartışıyoruz” dedi.

“BÜYÜKŞEHİRE GETİRİSİ OLABİLİR”

Tekrar söz alan Canbaz, “ Hereke Şirinyalı arasında denize akan bir su var. O bölgede gemilerin otopark alanı oldu. Bence Büyükşehir olarak o suyu değerlendirerek gemilere su satabiliriz Büyükşehir’e getirisi olabilir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner612

banner515

banner613

banner326