CHP Kartepe’de görev Bayrak’ın

Nilay Merttürk’ün başkanlık görevine yeniden aday olmadığı CHP Kartepe İlçe Kongresi’nde Hasan Bayrak ve Necdet Akar yarıştı. İlçe başkanlığına 130 oyla Hasan Bayrak seçildi

CHP Kartepe’de görev Bayrak’ın

KARTEPE BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN

Genel seçimlerin ardından kurultay sürecine giren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Örgütleri’nde kongre sırası Kartepe’deydi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongre öncesi CHP Kartepe İlçe Başkanlığı görevini yürüten Nilay Merttürk aday olmayacağını, yerel seçimlerde Kartepe Belediye Başkanlığı için mücadele edeceğini açıklamıştı. İlçe başkanlığı için aday olan iki isim Hasan Bayrak ve Necdet Akar, kongrede yarıştı.

130 OYA KARŞI 51 OY

235 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede ilçe başkanı ile birlikte 16 yönetim kurulu üyesi ve 35 il delegesi seçildi. CHP Kocaeli Milletvekilleri Harun Yıldızlı, Mühip Kanko ve Nail Çiler, TBMM eski Başkanvekili Haydar Akar, İl Başkanı Bülent Sarı kongreyi yerinde takip etti. Kongrede Hasan Bayrak 130 oy alırken Necdet Akar ise 51 oyda kaldı. 1 oy geçersiz sayılırken Hasan Bayrak ilçe başkanı seçildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner612

banner327

banner613

banner516