Büyükşehir’e yeni daire başkanlığı kurulacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısında yeni kurulacak olan Daire Başkanlığı oy birliğiyle karara bağlandı

Büyükşehir’e yeni daire başkanlığı kurulacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısının 2. Oturumu bugün saat 15.00’da Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Meclis başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın gerçekleştirdi. Meclis toplantısında 23 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Mecliste Büyükşehir’e kurulması planlanan Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’na ilişkin madde oy birliği ile kabul edildi.

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KALDIRILACAK

Raylı Sistem Etüt Proje Şube Müdürlüğü, Raylı Sistemler İşletme ve İdare Şube Müdürlüğü, Raylı Sistemler Yapım Şube Müdürlüğü isminde müdürlükleri yeni daire başkanlığına bağlanacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı Raylı ve Kablo Sistemler Şube Müdürlüğü ile Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü ise kaldırılacak. 

MÜDÜRLÜĞE BAĞLI OLACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yeni kurulacak Raylı Sistemler Daire Başkanlığıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bizim zaten böyle bir müdürlüğümüz var. Bu müdürlüğümüzün belediyedeki tarafı, yapım işleri ile ilgili tarafı. Yani raylı sistemlerin yapımı, etüdü bu müdürlüğe bağlı olacak. Şu anda tramvayın işletmesi UlaşımPark’ta. Yeni yapılacak Raylı ve Kablolu Sistemler Şube Müdürlüğü ise, raylı sistemlerin yapımını, projesini, etüdünü ve incelemesini üstlenecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner612

banner327

banner613

banner326