KOTO, TOGG alacak

Kocaeli Ticaret Odası’nın dünkü meclis toplantısında konuşan Meclis Başkan Yardımcısı İbrahim İkiz, oda olarak yakın zamanda TOGG’u teslim alacaklarını belirtti.

KOTO, TOGG alacak

Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO) meclis toplantısı dün yapıldı. Burhan Kasım Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda önemli konular gündeme geldi. KOTO Başkanı Necmi Bulut, 2018 yılından beri düzenlenen Co-Matching İkili İş Görüşmeleri etkinliğinin bugün çevrimiçi olarak düzenleneceğini belirtti. Bulut, “Para politikasında sadeleşme ve sıkılaşma tercihi doğrultusunda bankaların KKM’den TL mevduata geçişe yönlendirilmesi, kredi faizlerinin yükselmesine, dolayısıyla ticaret erbabı için satışların baskılanmasına, işletme ve yatırım finansmanının zorlaşmasına yol açacaktır” dedi.

TOGG’UN TESLİMATI YAKIN

Ardından konuşan Meclis Başkan Yardımcısı İbrahim İkiz, oda olarak talep ettikleri TOGG hakkında fikirlerini paylaşarak şunları söyledi: “Meclis üyelerimizin bildiği gibi Türkiye otomobil girişim grubunun projesi olan TOGG’un ilk teslimat kura çekilişi yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. TOGG’un öncelikli olarak satışının odalara yapılması planlandı. Kocaeli Ticaret Odası olarak biz de talebimizi iletmiştik ve yakın zamanda TOGG tarafımıza teslim edilecek. Araç satış bedelinin ihtiyatlardan karşılanabileceği bildirilmiştir. Bu kapsamda TOGG aracının alış bedelinin ihtiyatlardan karşılanması meclise arz edilmiş ve kabul edilmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner612

banner515

banner613

banner326