Gebze Center'in Gebzeli Kitap yazarlarına yaptığı AYIP

Gebze'de her gün milyonlarca lira ticaretin yapıldığı GEBZE CENTER AVM'nin Gebzeli kitapseverlere karşı uyguladığı tavır eleştiri konusu oldu.

Gebze Center'in Gebzeli Kitap yazarlarına yaptığı AYIP

Gebze Center, yayın kuruluşlarına gönderdiği bültende 29 Ocak tarihine kadar Kitap fuarı düzenleyeceğini ve bu çerçevede Gebze ve civarındaki yazarların kitaplarını imzalama imkanı vereceklerini söyledi.

Sabah saatlerinden itibaren bir kaç kitap yazarının kendilerine ait sosyal medya hesaplarından "Gördüğümüz lüzum üzerine kitap fuarına katılmaktan vazgeçtik" açıklamalarını okuyunca "-Acaba ne oluyor.?" diye düşünmeye başladık.

Yaptığımız kısa bir araştırma sonucu Gebze Center yönetiminin, Kitap yazarlarına " Fuar boyunca sattığınız kitapların gelirinin yüzde ellisini AVM içerisinde bulunan bir firmaya vereceksiniz" şartını koyduğunu öğrendik..

Günlük milyonlarca lira alışverişin yapıldığı Gebze Center'in Kitap yazarlarının emeklerine göz dikmesi anlaşılır gibi değil.

Biz kitap yazarı değiliz, dolayısı ile Gebze Center'in düzenlediği fuara da katılmıyoruz ama kitap yazarı arkadaşlarımızın hakkını hukukunu da savunmayı kendimize görev sayıyoruz.

GEBZE CENTER yönetimin bu son derece yanlış uygulamadan bir an önce vazgeçmesi en büyük dileğimiz.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2023, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner667

banner612

banner327

banner666

banner613

banner326