59 KİŞİ İSTİFA ETTİ

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur bugün İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı. Nusret Acur, Azmi Cihat Hatipoğlu'nun adaylığı konusu hakkında, “ Körfez ilçemizde aday açıklaması sonrasında hareketlilik yaşandı. Körfez’de toplam 59 kişi istifa etti. Bunların çoğu aile. Azmi Cihat Hatipoğlu’nun adaylık konusu bir çalışmanın ürünüydü. Kafamıza göre bir aday belirlemedik. Bu isim bir adım daha öne çıkmıştı. Ömer Toyran alınan karara saygı duyduğunu belirtti. Tepki noktasında Ömer Toyran yok” dedi.

ALINAN KARARA SAYGI DUYMAK ZORUNDASINIZ

Başkan Palancıoğlu, Kıranardı mahalle sakinleriyle bir araya geldi Başkan Palancıoğlu, Kıranardı mahalle sakinleriyle bir araya geldi

Alınan karara saygı duyulması zorunda olunduğunu ifade eden Acur, “Kendi yetkisini aşan arkadaşlara çağrıda bulunmak istiyorum. Her aklınıza eseni kamuoyu ve basınla paylaşamazsınız. Alınan karara saygı duymak zorundasınız. Bu isimler ilk defa haberi olmuş gibi açıklama yapıyorlar” diye konuştu.

DİSİPLİN SORUŞTURMASI BAŞLATACAĞIM

Acur disiplin soruşturması açacağını açıklayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Arkadaşlar bulundukları görevlerinden istifa etmişler. Bu isimler kendilerine tekrar gündem yaratmak için partiden de istifa ederse şaşırmam. Birebir de bize en doğru aday olarak söylediklerini biliyoruz. Fevzi Canbaz ve Güner Çiçekli hakkında disiplin soruşturması başlatacağım. Siyaset yapıyoruz. İthal aday diye bir şey yok. Aday arkadaşlarımızın başarılı olacağına inanıyoruz.”