Ümit Kabay, AK Partiden Milletvekili aday adayı oluyor.

1994-1999 yılları arasında Gebze belediye meclis üyeliği ve İmar Komisyonu başkanlığı yapan İnş. Müh. Ümit Kabay 14 Mayıs tarihinde yapılacak genel seçimde AK Parti'den Kocaeli milletvekili aday adayı olacak.

Ümit Kabay, AK Partiden Milletvekili aday adayı oluyor.

Yarın (Perşembe) AK Parti Kocaeli İl başkanlığında Milletvekili aday adaylık başvurusunu yapacak olan Ümit Kabay'ın seçilebilecek bir sıradan listede olması bekleniyor.

ÜMİT KABAY KİMDİR.?

İNŞAAT MÜHENDİSİ

ESKİHİSAR/GEBZE /KOCAELİ

E_POSTA: ümitkabay@hotmail.com

DOĞUM YERİ: SARIKAMIŞ/KARS

DOĞUM TARİHİ: 03.07.1961

MEDENİ DURUMU: EVLİ (2 ÇOÇUK BABASI)

ÖZGEÇMİŞ

İLK, ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİNİ SARIKAMIŞ’TA TAMAMLADIKTAN SONRA 1980 YILINDA YILDIZ ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNE BAŞLADIM VE 1984 YILINDA MEZUN OLDUM. MEZUNİYET SONRASI BİR YIL MEMLEKETİMDE ASKERİ İNŞAATLARDA ŞANTİYE ŞEFLİĞİ YAPTIKTAN SONRA 1987 YILINDA KOCAELİ KANDIRA İLÇESİNDE ASKERLİK GÖREVİMİ YEDEK SUBAY OLARAK TAMAMLADIM. ASKERLİK SONRASI İSTANBUL’DA İKİ YIL PROJECİLİK VE KONUT İNŞAATI YAPIM FAALİYETLERİNDE BULUNDUM,

DAHA SONRA GEBZE KOCAELİ’NE YERLEŞTİM.1989 YILINDAN BUGÜNE KADAR İŞ HAYATIMA GEBZE’DE DEVAM ETMEKTEYİM. BU SÜRE ZARFINDA PROJECİLİK, YAPI MÜTEAHHİTLİĞİ, YAPI DENETİM, YAPI LABORATUVARI FAALİYETLERİNDE BULUNDUM VE HALEN DEVAM ETMEKTEYİM. 2014 YILINDAN İTİBAREN DE KARS, SARIKAMIŞ’TA BULUNAN DÖRT YILDIZLI KAYAK OTELİMİZ İLE TURİZM ALANINDA FAALİYET GÖSTERMEKTEYİZ.

KURULUŞUNDAN İTİBAREN REFAH PARTİSİ SAFLARINDA YERİMİ ALDIM VE BAŞLANGIÇTA İSTENBUL’DA SONRADA GEBZE’DE ÇEŞİTLİ KADEMELERDE GÖREV YAPTIM. 1991 GENEL SEÇİMLERİNDE KOCAELİ 2.BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDUM.SEÇİM SONRASINDA REFAH PARTİSİ İLÇE TEŞKİLAT BAŞKANI OLARAK 1994 YILINA KADAR GÖREV YAPTIM.

1994 YEREL SEÇİMLERİNDE REFAH PARTİSİNDEN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM.BU DÖNEMDE MECLİS ÜYELİĞİNİN YANINDA GEBZE SPOR KULÜBÜ BAŞKANLIĞI GÖREVİNİDE YÜRÜTTÜM.

1998 YILINDA REFAH PARTİSİ KAPATILINCA AKTİF SİYASETİ BIRAKTIM. BU TARİHTEN SONRA ÇEŞİTLİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDA GÖREV ALDIM.HALEN KURULUŞ AMACI 1914-1915 YILLARINDA SARIKAMIŞ HAREKATINDA VERDİĞİMİZ 90.000 ŞEHİDİMİZİN MANEVİ HATIRALARINI YAŞATMAK, CANLI TUTMAK, ŞEHİTLİKLERİ İMAR VE İHYA ETMEK OLAN SARIKAMIŞ PLATFORMUNUN BAŞKANLIK GÖREVİNİ YÜRÜTMEKTEYİM.

SARIKAMIŞ PLATFORMU BÜTÜN BU FAALİYETLERİNİN YANINDA KARS VALİLİĞİYLE YAPTIĞI PROTOKOL İLE KIŞ SPORLARI VE EĞİTİM İLE İLGİLİ FAALİYETLERİ YÜRÜTMEKTEDİR.

ÜMİT KABAY

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2023, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner667

banner612

banner327

banner666

banner613

banner516