YRP İzmit Kongreye gidiyor

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Kongresi 8 Ekim 2023 Pazar günü İzmit Topçular Mahallesinde bulunan Necati Gençoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek

YRP İzmit Kongreye gidiyor

Saat 14’te başlayacak kongrede, bir süre önce görevden el çektirilen İbrahim Şener’in yerine ataması yapılan Cafer Ateş aday. YRP’nin İzmit kongresi tek listeli geçmeyecek. Ateş’in karşısına aday çıkacak. O isim Hakan Uzun.

MİLLETVEKİLİ ADAYI

Eski il sekreteri, İzmit eski ilçe başkan yardımcısı ve 14 Mayıs genel seçimlerinde 11.sıradan Kocaeli milletvekili adayı gösterilen Hakan Uzun, İzmit ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Adaylığını dün ilçe müfettişine söylediğini, onun aracılığıyla il başkanı ve yönetimini bilgilendirdiğini söyleyen Hakan Uzun, En Kocaeli Gazetesine adaylığı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“YOĞUN TALEP VAR”

“Normal şartlarda aday olmayı düşünmüyordum. Ancak İzmit’in üyeleri, delegeleri beni ziyarete geldi. Aralarında istişare yaptıklarını söylediler. Başkan atamaları konusunda kendileriyle istişare yapılmamasından üzüntü duyduklarını ifade ettiler. Ardından bizim eski çalışmalarımızı takdir ettiklerini söyleyip ilçe başkan adayı olmamız gerektiğini dile getirdiler. Ben de bu yoğun talep nedeniyle yola çıktım.”

BAŞİSKELE’DE TEK LİSTE

Öte yandan YRP’de bir sonraki kongre Başiskele’de yapılacak. Başiskele ilçe kongresinin tarihi ise 15 Ekim Pazar. Kongreye, Serkan Ege’nin yerine atanan Kerim Can’ın tek listeyle girmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner612

banner515

banner613

banner516