Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Örgütü’nde belediye başkan aday adaylığı için üçüncü başvuru, öngörüldüğü üzere Yakup Törk’ten geldi. Geçen yerel seçimde de Millet İttifakı / CHP adayı olarak yarışan CHP Darıca İlçe eski Başkanı Yakup Törk ile birlikte CHP’de parti içi yarış, üç kişi arasında geçmeye başladı. Bilindiği üzere daha önce ilk Darıca Belediye Meclis Üyesi Tuncer Saltaş, ardında Gebze Belediye Meclis Üyesi Avukat Saide Arslan Çalışkan aday adaylığını açıklamıştı.

Yakup Törk adaylık dosyasını CHP Darıca İlçe Başkanı Hüseyin Cihan Özaltan’a nazik eşi Esra Törk ile birlikte teslim etti.
Öte yandan CHP Darıca İlçe Örgütü’ne belediye meclis üyesi aday adaylığı için 30 ila 40 arası başvuru olduğu belirtildi. Kayıtların siteye resmi olarak girmesinin, gece 24.00’e kadar süreceği kaydedildi.

YAKUP TÖRK KİMDİR?

AK Parti Darıca Meclis listesi belli oldu AK Parti Darıca Meclis listesi belli oldu

1981 Darıca Kazım Karabekir Mahallesi’nde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini 60.yıl İlköğretim Okulu’nda, lise öğrenimini ise Darıca Lisesi’nde tamamladı. 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. İnşaat sektöründe İlbeyoğlu Mühendislik’in yöneticisi. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Yerel yönetimler Akademisi'’ne katıldı. 2011 yılında Diyalog İletişim Akademisi’nde doğru, etkileyici, güzel konuşma ve insan ilişkileri seminerlerine katıldı. 2011 yılında GYTE’de işletme dalında yüksek lisans yaptı. 2019 yerel seçimlerinde belediye başkan adaylığının yanısıra milletvekili adayı ve parti meclis üyesi adayı da oldu. Evli ve bir çocuk babasıdır.