Derince Belediyesi çalışanlarına ek zam!

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün çalışanların maaşlarına 2023 sözleşmelerine ilaveten altı aylık enflasyon farkını da yansıtarak, yüzde 20 oranında zam yaptı

Derince Belediyesi çalışanlarına ek zam!

DERPAŞ VE DAİMİ İŞÇİLER

Derince Belediyesi’nin yöneticileri ve çalışanları ile birlikte büyük bir aile olduğunu her fırsatta dile getiren Derince Belediye Başkanı Aygün, hayata geçirdiği uygulamalarıyla bunu en güzel şekilde yansıtıyor. 2023 yılı itibariyle yeni sözleşme döneminde DERPAŞ şirketinde çalışanların ücretleri ve sosyal haklarına ortalama % 88,50 oranında zam yapan Başkan Aygün, aynı şekilde belediye bünyesinde daimi işçi statüsünde çalışanların ücretlerini de yüzde 65 oranında arttırmıştı.

SÖZLEŞME İMZALANDI

Süreç içerisinde gerçekleşen enflasyon farkı nedeniyle çalışanların mağduriyet yaşamamasını isteyen Başkan Aygün, sözleşmelerde yeni bir güncellemeye gidildiğini açıkladı. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün makamında düzenlenen yeni sözleşme imza töreni Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Muharrem Subaşı, İşyeri Temsilcileri Fatih Özecik ve İshak Kula, Yerelsen Sendikası TİS Grup Başkanları Murat Aslan ve Furkan Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti.

HAYIRLI, UĞURLU OLSUN

Konuyla alakalı bir değerlendirmede bulunan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, sürecin çalışanlara ve ailelerine hayırlı olmasını dileyerek “İlçemize gönül birliği içerisinde hizmet ettiğimiz kıymetli mesai arkadaşlarımızın maaşlarına 2023 sözleşmelerine ilaveten altı aylık enflasyon farkını da yansıtarak, yüzde 20 oranında daha zam yaptık. Emekçi kardeşlerimize ve kıymetli ailelerine hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner612

banner327

banner613

banner516